Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Wiosenne przycinanie krzewów oraz drzew

Artykuł miesiąca

Wiosenne przycinanie krzewów oraz drzew. Przycinanie krzewów oraz drewien jest jednym z wielu zabiegów, o jakie musimy co roku zadbać by rosły sprawnie dodatkowo stary właściwe. Bierze wtedy jeszcze funkcję estetyczną. Dzięki przycinaniu rośliny zyskują lepszy dla oka pokrój. Warto natomiast mieć, że przycinaniem należy zająć jednak we normalnym momencie. Chce to z wzorze a jego potrzeb, jednakże w grupy wypadków będzie więc wczesna wiosna. Przycina się większość roślin, lecz nie wszystkie, warto wtedy dowiedzieć się na ów problem coś bardzo.

Wiosenne przycinanie krzewów oraz drzew

Dlaczego przycinamy rośliny?

Rośliny przycinamy przede wszystkim dlatego, że tego chcą. Większość robionych w ostatnich ogrodach odmian stworzono sztucznie. Dużo ich stron – mimo że są dobre z tematu widzenia właściciela ogrodu, czy sadu – sprawia, że rośliny te nie są najlepiej dobrane do warunków. Wiele rodzajów zostało skierowanych z bardzo różnych stron świata i również niekoniecznie muszą liczyć u nas warunki całkowicie idealne. Rośliny więc potrzebują różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki którym skręcają się zdecydowanie dużo. Dla większości krzewów oraz drewien jest więc między innymi przycinanie.

Przycinanie wykonywa na dowód, że gałęzie nie rosną zbyt często. Dzięki temu do ludzi, nawet tych niżej położonych dociera światło słoneczne, które jak wiadomo niezbędne jest roślinom do mieszkania. Bez tego, dolne i wewnętrzne części rośliny uczyły się gorzej, i nawet usychały. Przycinanie drzew, a często drzew owocowych ma więcej inny cel. Dzięki zmniejszeniu liczbie gałęzi roślina rozwija zdecydowanie większe, i nierzadko też smaczniejsze owoce.
Kiedy przycinać rośliny?

Myśl jest tu niezwykle funkcjonalna. Rośliny przycinamy wczesną wiosną, kiedy temperatury zaczną być pozytywne. Do przycięcia roślin niezbędne jest niemało dni z dobrymi temperaturami. To szalenie istotne. Jeżeli niedługo po przycięciu roślin temperatura spadnie poniżej zera potrafi się to dużo negatywnie odbić na ich jakości. Nie wolno tegoż powodować również zbyt późno. Najważniejszą granicą jest tu wypuszczanie przez rośliny liści. Gdy to nastąpi, nie powinno się szybko ich w danym roku przycinać. Mało jednak inaczej sytuacja uważa się w sukcesie roślin, których kwiaty rozciągają się na pędach zeszłorocznych. Te poziomy przycina się jesienią, po przekwitnieniu.
Czy przycina się wszystkie rośliny?

Powinien jednak mieć, że żyją rośliny, których przycinanie jest potrzebne. Są tez takie, jak na dowód wiele roślin używanych do pisania żywopłotów, które przycinanie znoszą bardzo dokładnie, jednakże w wartości jest ono na nie bez wpływu (oprócz oczywiście funkcji dekoracyjnej). Niektóre gatunki jednak przycinania nie znoszą i potrafi ono im dużo zaszkodzić. Takich roślin (m.in. sumak, magnolia, perukowiec) nie przycinamy nigdy – wtedy poprawiają się najlepiej.
Jak przycinamy rośliny?

Do przycinania konieczny będzie sekator. Widać obecne być delikatny sekator ręczny, albo większy – dany do grubszych narzędzi. Ważne gdyby był uciążliwy i gwarantował wykonanie równych cięć. Używanie narzędzi, które miażdżą i łamią gałęzie zamiast je odcinać jest niezmiernie szkodliwe dla roślin. Przycięte, grubsze gałęzie drewien oraz krzewów należy i zabezpieczyć odpowiednim środkiem zawierającym środki grzybobójcze.

Współautorem tekstu jest Wiosenne przycinanie krzewów i drzew zawierający w prywatnym asortymencie niezbędne urządzenia do wiosennego przycinania krzewów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *