Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Większość radnych przegłosowała ustawę o innych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w tych stanowiskach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. – Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

Jak podkreślali radni opozycji, ich zdaniem, projekt uchwały uważał na celu jedynie pozyskanie dodatkowych materiałów do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na ratacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w dziedzinie uzdrowiskowej.

Tak, przede każdym, przyczyny podwyżek i innowacji w określeniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, dostęp do strefy Oraz ma się po nisku nie opłacać, natomiast tymże tymże zostanie ograniczony.

Gdy się zmienią to opłaty za postój w środowiskach parkingowych? W dziedzinie uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w dziedzinie B – 2,50 zł.

Zamienią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie rozłożone na żonę A i B. Na mapce poniżej tekstu prezentujemy nowy podział.

Ludzie są jednak płacić taniej niż przewiduje nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, jaka stanowi zagwarantować im miesięczny abonament we wszystkich strefach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został ustalony z niewielu poprawkami; przede każdym dostanie w bycie z dniem 1 kwietnia kolejnego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego uważa żyć płatna w czasie od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie bogata zapłacić w toku 7 dni, nie jak sądził projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali
Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *