Jaki bagażnik rowerowy na klapę wybrać?

Jaki bagażnik rowerowy na klapę wybrać?

Promocja i Reklama

Podróż autem daje ogromne możliwości, a także komfort podczas jazdy. Pojemne bagażniki pozwalają na zapakowanie wielu bagaży, nawet na kilkutygodniowe wakacje. Miłośnicy rowerów mogą dodatkowo zabrać jednoślady ze sobą pod warunkiem, że wyposażą auto w specjalny bagażnik.

Jaki bagażnik rowerowy wybrać?

Chcesz zabrać na wakacje rower? Dzięki temu będziesz mógł aktywnie spędzić czas na urlopie, jednak jego transport powinien być przemyślany. Wybór bagażnika rowerowego powinien być przede wszystkim uzależniony od ilości jednośladów, a także ich masy. Dysponując pojazdem kombi o dużej przestrzeni ładunkowej, możemy sobie pozwolić na schowanie jednego jednośladu w wewnętrznym bagażniku. Jeśli jednak planujemy dłuższy i rodzinny wybór, rowerów będzie znacznie więcej. W takiej sytuacji sprawdzą się bagażniki montowane na dachu, do haka holowniczego lub do tylnej klapy. Jeździsz często na Mazury, by pojeździć na rowerze w lasach? Pożyczka na raty umożliwi Ci zakup specjalistycznego bagażnika rowerowego na klapę pojazdu.

Czym charakteryzuje się bagażnik na klapę auta?

Osoby, nie posiadające w swoim pojeździe haka holowniczego, powinny wziąć pod uwagę bagażniki rowerowe na klapę. Modele nie kosztują zbyt wiele, jednak często nie pasują do wszystkich typów aut, głównie ze względu na specyficzny kształt bryły samochodu.

Na rynku znaleźć można bagażniki na klapę składane, które jednorazowo mogą pomieścić nawet trzy rowery. Konstrukcja opiera się na masywnym stelażu, wykonanym z wysokiej jakości tworzywa. Jednoślad w takim przypadku przytrzymywany jest specjalnymi uchwytami za ramę lub koła.

Wybierając bagażnik rowerowy na klapę samochodu należy pamiętać o obowiązujących przepisach i przed jazdą sprawdzić czy jednoślady nie zasłaniają jakiegokolwiek z tylnych świateł czy tablicy rejestracyjnej.

Bagażnik rowerowy na klapę samochodu nie jest trudniejszy niż bagażnik na hak czy na dach. Od tego czy będziemy postępować zgodnie z instrukcją zależeć będzie, czy konstrukcja będzie stabilnie trzymała rowery. Należy jednak pamiętać o dokładnym połączeniu wszystkich elementów ze sobą, między innymi ramion trzymających rowery, uchwytów czy ramy, która znajdzie się na klapie. Kluczowe są także kąty rozłożenia bagażnika, by nie spowodował on stłuczenia szyby czy wgniecenia karoserii podczas jazdy. Pożyczka na raty to dodatkowy zastrzyk gotówki, który umożliwi Ci zakup bagażnika na klapę, na których możesz zamontować jeden lub kilka rowerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *