Firma Budowlana Bieruń

Prasóweczki

I choć ciągle idziemy do zachodnich standardów – w technologii dalej wybierają się rozwiązania dopiero w Polsce wdrażane, a te na zachodzie z prawie 20 lat. To domy pasywne właśnie. Zrobione z myślą o centrum i niższych cenach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich historii i zaletach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel prężnie otwierającej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Pyskowice

 

Panie Krystianie – skąd wpływ na otwarcie KDE?

Z opinii potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne ruchy w budownictwie, bardzo silne zresztą – które pragną do postaci z myślą o kilka obsług i naturalnych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy lokali z Niemiec zauważyłem, że idea budowania domów pasywnych w Polsce jest niezła i pozytywna. Tak powstało KDE, które jak jedyne z czołowych marek w terenie realizuje budowę domów pasywnych i – z wszą odpowiedzialnością mogę powiedzieć – wykonujemy to odpowiednio.

Zobacz również Palarnia kawy

Firma Budowlana Pyskowice

Na czym polega magia domu pasywnego? Która stanowi jego jakość?

Wypowiada się, iż w sektorze takiego domu nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło wychodzące ze centrów odnawialnych – na model z gruntu, promieniowania słonecznego, ciepła wykonywanego przez mieszkańców (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia szkolona jest na zatrzymanie bogata w mieszkaniach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście miejsce posiada ponad usytuowanie domu a jego wentylacja. Właściwie każdy moment realizacji domu pasywnego pragnie być przemyślany z starcie do końca. To inwestycja, która liczy się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – czy stanowi obecne dodatkowe do załatwienia w naszych warunkach klimatycznych?

Myślą jest właściwie wykonany cel i wielka klasę wykonania budowy. Realizujemy projekty, w których dom do ogrzewania potrzebuje mniej niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. Toż stanowi dobro wydzielane przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w konkretnej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez potrzeby dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Pewnie nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio brak w Polsce, jednak zawsze warto się na taką ewentualność przygotować.

Firma Budowlana Pyskowice

Co to?

Stanowimy w stopniu zaimplementować wszystkie popularne rodzaje ogrzania w domu pasywnym. W niebezpiecznych warunkach atmosferycznych taki dom również trzeba dogrzewać, jednakże w bardzo mniejszym stopniu niż w wypadku tradycyjnego budownictwa.
Im gorsze warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych wyrażają się większe. Według własnych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie swoich apartamencie w zależności do normalnych systemów.

Jaki jest możliwi koszt budowy domu pasywnego?

To niskie dopłaty biorąc pod opiekę oszczędności w perspektywy. Obecnie to ok. 6% do 12% wzrostu kosztów w nawiązaniu do klasycznej metody budownictwa. Co istotne – te odpowiedzi zaczynają zacierać.
Są ciekawe dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Medium i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne dotacje w wysokości 50 tys.zł dla kobiet budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć formę i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym podejściu różnice między kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej udają się

Istnieje ciągle jedna kwestia – wspomina szef KDE Construction – firma realizująca dom pasywny musi świadczyć budowy na najogromniejszym możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując swoich Klientów spory odłam z nich dociera do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa domów pasywnych to niełatwy proces – każdy jego czas pragnie być przeprowadzony jak dużo, aby zgrać całość. Wtedy jesteśmy komfort i oszczędności.

Firma Budowlana Pyskowice

Zapraszamy do zaznajomienia się z ofertą KDE Construction na stronie , aby dowiedzieć się więcej o domach pasywnych i sztukach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *