Escobar Fold 1 - Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Elektronika i IT Prasówki

Escobar Fold 1. – składany smartfon opracowany przez brata Pablo Escobara. Roberto, brat kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara, postanowił rzucić wyzwanie firmom technologicznym. Oto Escobar Fold 1., czyli niedrogi składany smartfon.

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

 

Brat „króla kokainy” chce zostać „królem składanych smartfonów”?
Smartfony, jakie można rozłożyć, aby otrzymać większą powierzchnię wyświetlacza, ze powodu na dużą opłatę oraz dostępność są tylko ciekawostką. Powinien jednak przyznać, że tak dobrą – Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X czy Motorola razr to drinki spośród bardziej ekscytujących tegorocznych urządzeń.

Escobar Fold 1. jest natomiast składanym smartfon w wartości 349 dolarów, czyli około 1350 złotych bez podatku VAT. Jak twierdzi Roberto Escobar, udało się to dokonać dzięki pominięciu pośredników, smartfon jest bowiem sprzedawany bezpośrednio przez jego firmę. Cóż, nie jestem do kraju spełniony tym szkoleniem, ale załóżmy, że owszem stanowi ono pewne.

Co dobre, w problemie udzielonym dla Digital Trends, Escobar zdradził swoje ambitne plany. Jego celem nie jest całkowicie wprowadzenie niedrogiego składaka, ale również pokonanie Apple. Plan raczej trudny do osiągnięcia, ale jednak warto marzyć. Ponadto, zamierza on wnieść pozew zbiorowy przeciwko firmie Tima Cooka. Podobno Apple oszukuje klientów, sprzedając słabe smartfony w bardzo zawyżonej cenie.

Escobar Fold 1. – specyfikacja
Po rozłożeniu użytkownik dochodzi do dyspozycji 7,8-calowy wyświetlacz Full HD+ zrealizowany w technologii AMOLED. Roberto dodaje, iż nosi on oceniać się wysoką wytrzymałością oraz zapewniać większą trwałość na zdania i rozłożenia niż Samsung Galaxy Fold.

Sercem narzędzia jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon z serii 8, i przetwarzaniem grafiki zajmuje się układ Adreno 640. Zależnie od wersji, na poziomie wybiera się 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 512 GB na określone. Możliwe istnieje również skorzystanie z karty opinii o maksymalnej pojemności 256 GB.

Dwie kamery mają 20 i 16 Mpix, pojemność akumulatora wynosi 4000 mAh, nie zabrakło gniazd na dwie strony SIM i złącza USB typu C. Całość działa pod opieką Androida 9.0 Pie.

Escobar wspomina, iż w urządzeniu zastosowano dodatkowe zabezpieczenia, jakie posiadają utrudnić weźmie się do wrażliwych danych. Nie stanowi on w 100% bezpieczny, ale że ma zapewniać wyższą prywatność niż smartfony Samsunga czy Apple, również pod względem ochrony przed rządami państw.

Smartfon jest sprzedawany za pośrednictwem oficjalnej strony. Pierwsza opcja jest skrócona do 100 tys. egzemplarzy. Ceny objawiają się następująco: 6 GB RAM i 128 GB na określone za 349 dolarów, 8 GB RAM i 512 GB na pliki za 499 dolarów. Smartfon jest wtedy naprawdę tani, kiedy na składaka… podejrzanie tani.

zobacz również tablet z hdmi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *