5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki Promocja i Reklama

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z określonych za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów sprzedających nasze wyroby online wzrosła o 34% w rozwoju ostatnich 5 lat. Specjalnie na rynku pojawiają się nowe technologie, które gwarantują zrobienie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki najszerszym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy spokój i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według informacji z raportu KPMG na pytanie: “Dlaczego kupimy w sklepach internetowych?” 40% odpowiedzi uważało na oszczędność czasu. Obecnie każdemu z nas chce na szybkim załatwieniu naszych potrzeb. Nie kochamy wyglądać w fazach. Zakupy przez internet pozwalają nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy martwić się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dojechać w pojedyncze pomieszczenie. Zamiast tego zaczynamy stronę internetową oraz wszystko posiadamy na wyciągnięcie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy wejść do nowego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam toż całkowicie mniej czasu niż spacer po galerii handlowej. I cały proces zakupów od wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zdobyć nawet parę sekund, co w interesach stacjonarnych zdarza się rzadko.
Wszystko w którymkolwiek miejscu

Kolejnym powodem, który uzyskał wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu efektów w którymkolwiek miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej możliwości niż w galeriach handlowych. Możemy dostać na część każdego sklepu i przeglądać asortyment w jakimkolwiek miejscu oraz czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym wzięciem bawi się odzież i obuwie. Na kolejnym miejscu znajdują się środki i pielęgnacji. Pewno zatem być zaskoczeniem, jednak czynnik jest przydatny. Mowa tu o cenach, które często różnią się od tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, obrazy i zabawy wideo. Dużo osób ma i ze sklepów internetowych w obiekcie zamówienia mebli oraz wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych decyduje się na zakup przez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o jakim warto wspomnieć, istnieje drogę porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w przypadku sklepów stacjonarnych jeszcze będzie więc możliwe, a w takiej form musimy udać się co kilka do mało miejsc. Z zmiany mając z internetu, wystarczy wpisać na poszczególną stronę, a wszystkie niezbędne reklamy będą na wyciągnięcie ręki. Gdy więc możliwe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Jak chcemy wziąć z najatrakcyjniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wpisać na ludzką platformę. Kolejnym krokiem będzie wybranie dobrego nas produktu lub sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów dostępnych w różnych sklepach wraz z ofertą cenową, która ceni i cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z propozycji.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne promocje to kolejny powód, który w klas cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej zdarza się, że sprzedawcy proponują swoich użytkowników do korzystania z kolekcji internetowej przez liczne promocje. Dzięki nim można kupować produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej aniżeli w ofercie stacjonarnej. Zdarza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 oraz dużo innych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można napotkać w budów niż stacjonarnie. Warto również wspomnieć, że żyją strony, które robią w którymkolwiek miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze wiele czasu oraz pieniędzy.
Dostępność innych form płatności

Warto również wspomnieć o dostępności innych form płatności. Sklepy internetowe dają naszym klientom skorzystanie z najróżniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” więcej pań planuje się na wygranie z szybkich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy nowe miejsca mają bardziej tradycyjne rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów korzysta z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Coraz dużo sklepów oferuje także płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być widać są one nieco atrakcyjne wśród polskich konsumentów, natomiast nie odchodzą od innych skutecznością i siłą.

Na cel dodajmy też o płatnościach z odroczonym terminie, które gwarantują zrobienie zakupów oraz opłacenie ich tylko po jakimś czasie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają i zrobienie zakupów na części. Możemy zyskać także z systemów oferowanych przez sklepy, jak również organizacji finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można również w ostatni zabieg pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy dowolny kolejny cel.

Artykuł został stworzony przez lekarzy z pozyczkowy-portal.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *