Książki Czerwca - seria 'Akceptuję, co czuję' Wydawnictwo Egmont.

Nie miałam żadnych wątpliwości, że właśnie seria "Akcpetuję, co czuję" zdobędzie w czerwcu miano Książek Miesiąca! Już dawno żadne książki nie spotkały się z tak pozytywnym odbiorem zarówno moim jak i dzieci (szczególnie Szymona, bo książki kierowane są do przedszkolaków). Mogę wypowiadać się o nich właściwie w samych superlatywach ... Sprawdź, co takiego się w nich kryje, że  mgnieniu oka podbiły moje serce!


Książki o emocjach skierowane do dzieci często wzbudzają moje mieszane uczucia. Albo są nciągane i przedstawiają temat zbyt powierzchownie albo zbyt sztywne i naukowe. Widzę jednak potrzebę sięgania po książki oswajające dzieci z uczuciami, bo w dzisiejszym pędzącym ku ideałowi świecie, akceptowanie tego, co się czuje nie jest prostą sprawą dla dorosłych,a  co dopiero dla najmłodszych!  Najnowsza seria książek Wydawnictwa Egmont w zupełności spełniła moje oczekiwania co do tej tematyki!

Seria "Akeptuję, co czuję" to ważne sprawy - bo emocje dziecka nimi bez wątpienia są - przedstawione w przystępny, ciekawy sposób w formie zabaw i ćwiczeń majacych na celu oswojenie dziecka i rodzica, z tym, co mały człowiek czuje.


Książki z serii "AKCEPTUJĘ, CO CZUJĘ"  to między innymi ...

-zadania do wyklejania, łączenia w pary, kolorowania, rysowania,
- quizy, zadania polegające na dokoywaniu wyborów, preferencji i cech,
- elementy do wycinania i sklejania,
- krótkie teksty informacyjne pozwalające zdobyc wiedzę o emocjach takich jak miłość, radość, strach, gniew, wstyd, niesmak, smutek.
"Moje emocje" Isabelle Filliozat, Virginie 


W każdej części serii na samym końcu znajduje się poradnik dla rodziców, który można zostawić w książce albo wyrwać, złożyć i czytać do snu :).

Poradniki bardzo fajne, szczegolnie, że ich autorką (tak samo, jak i współautorką książek) jest Isabelle Filliozat - francuska psychoterapeutka, autorka bestsellerowych poradników dla rodziców, w tym jednego, który szczególnie mnie zachwycił, a pisałam o nim tutaj: "Nie ma rodziców doskonałych" - najlepsza książka dla rodziców, jaką czytałam! Te króciutkie poradniki o emocjach też was nie zawiodą!W każdej części znajdziesz też dodatki w postaci m.in. gry "Loteria", zabawy piekło-niebo do wycięcia i złożenia, origami i różnych zabawnych i przydatnych karteczek: np. bonów na masaż, do zapisywania i wyrzucania codziennych wkurzajacych chwil, liścików dla bliskich osób, dyplomów ...
Serię AKCEPTUJĘ, CO CZUJĘ wydało Wydawnictwo Egmont. Więcej o książkach przeczytasz tutaj: seria AKCEPTUJĘ, CO CZUJĘ

Interesują cię inne książeczki wydane przez Egmont? Przeczytaj pozostałe moje recenzje:

SUPERBOHATERKI

KUBUŚ I PRZYJACIELE. OPOWIEŚCI O ŻYCZLIWOŚCI.

CO? JAK? NARYSOWAĆ.

więcej szukaj w zakładce KSIĄŻKI na blogu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola