'Co ma kura z jaszczura?', czyli czego jeszcze nie wiecie o ewolucji.

Masz w domu małego miłośnika dinozaurów? Zaręczam ci, że ta książka go zaskoczy i zainteresuje! Nie jest to typowa książka o dinozaurach, a ak mówi podtytuł "Wielka księga ewolucji", która przybliża wiele pradawnych gatunków i ich powiązania z dzisiejszymi ptakami, gadami i ssakami. Zdecydowanie obowiązkowa pozycja dla ciekawych świata dzieciaków!
Wiedziałaś, że niektóre gatunki dinozaurów 200 mln lat temu były pokryte piórami, a jeszcze 100 mln lat temu ptaki miały zęby? Nie? No właśnie! Ja też nie miała o tym pojęcia! 
"Co ma kura z jaszczura? Wielka księga ewolucji" odkrywa przed małym (i tym dużym) czytelnikiem te i inne tajemnice ewolucji, które potrafią wprawić laika w osłupienie!


Autorzy wychodzą w tej książce daleko poza dinozaury i ukazują nam niesamowite sylwetki takich zwierząt jak tygrysy szablozębne, prehistoryczne krokodyle, ogromnych rozmiarów ważki czy wielkie leniwce. Jednocześnie przedstawiają powiązania dzisiejszych zwierząt z tymi żyjącymi miliony lat temu. I tak okazuje się, że hipopotamy i wieloryby mają wspólnego przodka, ptaki pochodzą od teropodów (grupa dinozaurów) a dzisiejsze torbacze miały swoich monstrulanych rozmiarów "pradziadków".

Znajdziemy tu szczegółowe, relistyczne ilustracje, porównanie wielkości oraz schematy szkieletów czy przekroje np. kopyt. To naprawdę działa na wyobraźnię! Teksty są bardzo przystępne, a ciekawostki wydrukowane wytłuszczonym drukiem. Całość jest wydana w twardej oprawie, w formacie A4 i polecana prze takie serwisy jak: granice.pl, czytam.pl czy dzieci.pl. 

Teraz Ola razem z Julią i Szymonem także poleca!

\
Więcej o książce przeczytasz na stronie Wydawnictwa Adamada: Co ma kura z jaszczura? Wielka księga ewolucji.

Zapraszam cię także do przeczytania recenzji innych książek tego gdańskiego wydawnictwa na moim blogu:

Księga Ziemi

Rok w lesie, Góra i dół, Kto się chowa w lesie i na śniegu?

CO się wyprawia tam w środku? Ludzkie ciało.

Jeśli spodobała ci się ta recenzja, polub, udostępnij, skomentuj - niech dotrze do większej liczby moli książkowych!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola