'Co się wyprawia tam w środku? Ludzkie ciało' - biologia na wesoło.

 Na szczęście dawno minęły czasy, kiedy jedyne książki edukacyjne to były encyklopedie, słowniki i podręczniki. Dzisiaj autorzy i wydawnictwa prześcigają się w tworzeniu i wydawaniu książek, które uczą jednocześnie bawiąc, są kolorowe, przystępne i zwyczajnie interesujące. Jakiś czas temu trafiła do naszej biblioteczki właśnie taka książka: "Co się wyprawia tam w środku? Ludzkie ciało"  Johna Farndona. Zobacz, jak bardzo warto ją mieć!Przejażdżka kolejką górską po wnętrzu ludzkiego ciała? Czemu nie! Na kartach tej książki ta niesamowita fabryka, jaką jest nasze ciało została rozłożona na części pierwsze, a każdy z jego organów przybliżony do maksimum poprzez szczegółowe ilustracje i całą moc ciekawostek!

Autor John Farndon i ilustrator Tim Hutchinson ukazują ludzki organizm z niezwykłą dokładnością i wnikliwością, analizując takie procesy jak podział komórek, oddychanie, czy proces mówienia, lecz robią to jednocześnie z ogromną lekkością i humorem. Jelita nazywają na przykład oczyszczalnią ścieków a mózg sterownią, a na ilustracjach poszczególne organy przedstawione są jak mniejsze i większe fabryki, ewentualnie maszyny czy taśmy produkcyjne, a każda pełna maleńkich ludzików pracujących jak mróweczki by wszystko działało jak trzeba. Prawda, że brzmi niesamowicie? I naprawdę świetnie przemawia do wyobraźni!

Dzięki tej książce dzieci dowiedzą się, czym jest zapach, co to jest widzenie stereoskopowe, jak działają hormony, co to jest kod genetyczny, co na obiad jedzą makrofagi i dlaczego serce potocznie nazywa się pompą. Wszystko to okraszone humorystycznymi, ale bardzo szczegółowymi ilustracjami w dużym, a nawet bardzo dużym formacie - niektóre strony są rozkładane, jedne poziome, inne pionowe.

Książka zainteresuje już predszkolaka, a dla dziecka w wieku 8-12 lat będzie świetną pomocą szkolną. To pomysłowa, nietuzinkowa i intrygująca literacka perełka na temat ludzkiego organizmu!


"Co się wyprawia tam w środku? Ludzkie ciało" wydało gdańskie Wydwnictwo Adamada. Klikaj po szczegóły ----> TUTAJWięcej recenzji książek Wydawnictwa Adamada:

KSIĘGA ZIEMI

ROK W LESIE, GÓRA I DÓŁ, KTO SIĘ CHOWA W LESIE I NA ŚNIEGU?

GUSTAW NIESTRASZNY DUCHBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola