Książki marca - Kubuś i Przyjaciele. Opowieści o życzliwości.

Kto nie lubi Kubusia Puchatka? A Tygryska i Prosiaczka? No kto? Nawet Osła i Królika lubicie, przyznajcie się szczerze! Ja mimo upływu lat wciąż ich ubóstwiam, dlatego z radością sięgnęłam z dziećmi po serię Egmontu "Kubuś i Przyjaciele. Opowieści o życzliwości." Przedstawiam wam nasze książki marca!
Kubuś Puchatek rozkochał w sobie już kilka pokoleń dzieci i dorosłych. Wydawnictwo Egmont doskonale wie o nieprzemijalności przesłania, jakie niosą za sobą opowieści o tym sympatycznym misiu i co jakiś cas wydaje kolejne książeczki, z których kart zerkają na nas i wyskakują (Tygrys - wiadomo :)) Kubuś i jego przyjaciele.


W marcu ukazały się dwie książeczki z serii o wdzięcznej nazwie "Opowieści o życzliwości". Kubuś, Tygrys, Prosiak i reszta ekipy ze Stumilowego Lasu uczą w nich małych czytelników tego, jak ważna jest wzajemna pomoc,  współpraca, wrażliwość i oczywiście przyjaźń! Ponadczasowe przesłanie A.A. Milnee kontynuuje Nancy Parent i najmłodsi znów mogą cieszyć się przygodami Kubusia na kartach książek. Podoba mi się, że książeczki są bardzo tradycyjne, bez udziwnień, zbliżone do oryginału! W przypadku Kubusia to jedyna słuszna możliwość!

Dwie książeczi z serii to: "Kubuś i kaczątko" oraz "Kubusiowa lekcja życzliwości". Obie pięknie wydane, w twardej oprawie i ze ślicznymi ilustracjami. znajdziesz je na stronie Wydawnictwa Egmont - teraz z 25 % rabatem: Opowieści o życzliwości.


Na "deser" moje ulubione powiedzonko Kubusia- tego Misia o barzo małym rozumku, który w gruncie rzeczy jest madrzejszy od wielu profesorów i filozofów!

"– A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?
– Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika."


 A jakie jest twoje :) ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola