Książka Lutego - Księga Ziemi, Wydawnictwo Adamada.

Czas na nowy blogowy cykl: KSIĄŻKA MIESIĄCA. Rozpocznie go publikacja gdańskiego Wydawnicwa Adamada, które nieustannie zachwyca oryginalnymi,wartościowymi i pięknie wydanymi książkami dla dzieci. "KSIĘGA ZIEMI" to książka, która przybliża najmłodszym planetę, na której mieszkamy i to, jak jest wyjątkowa ..."W bekresie wszechświata, gdzieś na uboczu Drogi Mlecznej, krąży wokół zwykłej gwiazdy w średnim wieku niepozorna niebieska kulka.Wśród miliardów bilionów ciał niebieskich jest ona jedynym znanym miejscem, na którym istnieje życie"

Ta książka, ta opowieść zaczyna się niczym baśń i z każdą kartką, czytając, uświadamiamy sobie, że życie na ziemi rzeczywiście ma w sobie wiele baśniowości i magii! 

Autorzy: Jonathan Litton i Thomas Hegbrook (ilustracje) zadbali o to, by nie była to kolejna, nudna pseudo-encyklopedia. Poruszając niemal każdy aspekt życia na ziemi (aż dziw, że to możliwe na 64 stronach, ale jednak) Litton robi to w sposób pełen swoistego wdzięku i z  niesamowitą naturalnością.  Dla przykładuZapewniam, że żadne dziecko nie poczuje się znudzone tą książką, a kto wie, czy nie będą was prosić o czytanie "Księgi ziemi" nie zastąpi czytania bajek przed snem! Tylko co to wtedy będą za cudowne sny!

Działy, jakie obejmuje książka to: 

- Procesy zmieniajace ziemię,
- Życie na ziemi
- Regiony ziemi
- Człowiek i ziemia


Książka jest przepięknie wydana: duży format, twarda oprawa, ciekawe rozwiązanie na okładce i śliczne ilustracje. Kiedy pierwszy raz wzięłąm ja do rąk, nie mogłam przestać się zchwycać samą jej formą! A tu piękno formy idzie w parze z pięknem treści :).


ILUSTRACJE ... 

... każdy temat to dwie strony, na których obrazek współtworzy tę fascynujacą opowieść, pobuda wyobraźnię i inspiruje do własnych spostrzeżeń.  Znajdziecie tu mapy, drzewa rodowe, niesamowite budowle, fragmenty dżungli i o  wiele, wiele wiecej ...


'KSIĘGA ZIEMI" będzie prawdziwą ozdobą każdej biblioteczki, a w życie dzieci wniesie wartościowy przekaz i piękno! To książka o tym, jak bardzo planeta, na któej żyjemy, zasługuje na naszą miłość i szacunek!


Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Adamada. Książkę kupicie -----> TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola