Minecraft, Star Stable, Spider Man, My Little Pony. Bohaterowie znanych gier i bajek na kartach książek.

Czy jest jeszcze jakieś dziecko na tym świecie, które nie słyszało o grze Minecraft? Albo o Spidermanie? Ewentualnie o kucykach My Little Pony? Wydaje mi się to bardzo mało prawdopodobne!


Egmont wyszedl na przeciw diecięcym trendom, a jednoceśnie znalazł sposób, by odciągnąć je nieco od monitorów i ekranów - postaci z ukochanych gier i bajek przeniósł na karty książek! MINECRAFT

Nie będę oryginalna pisząc, że moje dzieciaki oszalały na punkcie tej gry. Sama totalnie nie rozumiem jej popularności, choćby przez wzgląd na raczej marną (okiem przedstwicielki pokolenia Mario Bros) grafikę, aczkolwiek doceniam kreatywność i szerokie możliwości, jakie gierka daje graczom! Przyznam, że na budowle, jakie budują Julia i Szymon w minecraftowym świecie, patrzę wręcz z niedowierzaniem! Nie ulega wątpliwości, że nie jest to gra "do skreślenia" - ma wiele zalet i umiejętnie wykorzystywana może fajnie rozwijać zdolności i zainteresowania gracza. 
Od Egmontu mamy całą serię zatytułowaną po prostu MINECRAFT,  a w niej m.in. kolekcja podręczników oraz oficjalny magazyn. Szymon jest dumnym właścicielem trzech pozycji:

Minecraft. Księga Netheru i Kresu z naklejkami, która została już totalnie zużyta, ponaklejana, powycinana i pooglądana setki razy, ale wciąż żal się jej pozbyć i zajmuje dumne miejsce w biblioteczce mojego prawie siedmiolatka.

Dwa podręczniki:  Minecraft. Podręcznik minigier PvP i Minecraft. Podręcznik zaklęć i mikstur


Minecraftowe serie książek spodobają się i młodym adeptom i "starym wyjadaczom" gry. Sama za bardzo się nie znam na tym, co zawierają, ale wiem, że są bardzo wszechstronne, szczegółowe i przydatne, a książkitypu "Księga Netheru i Kresu" fajnie wspomagają rozwój manualny, spostrzegawczość i kreatywność.

STAR STABLE

Julia, jak wiele jej rówieśniczek, uwielbia konie. Sama jako dziecko szalałam z wyklejaniem ich podobiznami kolejnych zeszytów i obwieszaniem ścian plakatami z pisemka "Zwierzaki", wiec doskonale tę miłość rozumiem. Orócz zabawek marki Shleich, rysowania podobizn kucyków Pony (teraz to już takich "udoroślonych" wersji), Julia szuka też gier, w których konie będą głównymi bohaterami. Tak wpadła na Star Stable - a dzięki wydawnictwu Egmont, ma gierkę także na kartach książek.

Star Stable. Przewodnik oraz Star Stable. Książka z plakatami. świetnie uzupełniają to, co oferuje sama gra. Plakaty są naprawdę bajeczne i fajnie zdobią pokój, a podręcznik pozwala rozwijać się w grze.
SPIDER-MAN - seria "5 minut przed snem".

Bajeczki kojarzą nam się raczej z księżniczkami, krasnoludkami, ewentualnie wróżkami, tymczasem chłopcy też chcą ich posłuchać i woleliby raczej, by było w nich nieco mniej różu i falbanek ..
Nakładem Egmontu ukazała się seria "5 minut przed snem", w której do poczytania, w wersji książkowej znajdziemy najpopularniejsze, wspólczesne kreskówki i filmy animowane  takie jak choćby "Kraina lodu" czy "Wampirina", ale też wersje typowo chłopięce jak "Spider-Man" czy "Star Wars".

Książeczka o "Spider-Manie" była przez Szymona (w moim towarzystwie rzecz jasna) wertowana już sto razy i bardzo przypadły mu do gustu zawarte w niej krótkie historyjki.  STAR WARS - seria  "Nowa kolekcja bajek".


"Star Wars" nieco nas rozczarowała, bo zamiast bajeczek znalazy się w niej raczej informacje o tym kosmicznym świecie. Na dobranoc więc racej jej nie polecam, ale dla małych fanów Gwiezdnych Wojen będie to nie lada gratka. Znajdziecie tu sylwetki wszystkich najbardziej znanych postaci od Jedi, przez księżniczkę Amidalę po Dartha Vadera. Książeczka jest podzielona na sekcje, z których każda dotyczy innego "gwiezdnego" bohatera i opisuje po króce jego historię.


MY LITTLE PONY

Te cukierkowo - różowe, kolorowe, przesympatyczne kucyki lubi się chyba bez względu na wiek. Oprócz wielu książeczek z historyjkami prosto z Equestrii, Egmont wydał też "Księgę mody", w której można projektować, odrysowywać i tworzyć przeróżne kucykowe kreacje. Książka zawiera szablony i naklejki.
INIEMAMOCNI 2

Kocham ten film


Jednej z zeszłorocznych kinowych przebojów studia Disney Pixar. Niesamowita rodzinka wróciła w drugiej części historii i znowu podbiła serca widzów na całym świecie. Oczywiście największą karierę zrobił tym razem najmłodszy z Iniemamocnych, który skumulował w sobie wszystkie moce!

Egmont wydał serię książeczek o Iniemamocnych, a jedna z nich -"Kocham ten film" - to skrócona wersja fabuły animacji. Coś, co pozwoli małym fanom superbohaterów oderwać się od ekranu TV i wracać do szalonych przygód poprzez czytanie. 
W tej bajkowej serii Egomtu ukazują się sukcesywnie właściwie wszystkie najbardziej znane animacje kinowe, więckażdy znajdzie tu coś dla siebie!

Wszystkie zaprezentowane w tym wpisie książeczki wydał EGMONT - zdecydowany mistrz wśród polskich wydawnictw, jeżeli chodzi o publikacje o bohaterach bajek i gier!
 Szukajcie ich na stronie internetowej: https://egmont.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola