Pomysł na prezent - coś, czego jeszcze w literaturze dziecięcej nie było - "Książkogry".

Książki  gry planszowe to jedne z bardziej wartościowych rzeczy materialnych, jakie możemy dać dzieciom. Uczą, rozwijają, poszerzją horyzonty, pomagają oswajać emocje i budować relacje, edukują. Wyobraź sobie teraz, że książka i planszówka połączyły się w jedno. Coś fantastycznego, prawda? Wydawnictwo Nova Era spełniło tę wizję i wypuściło na rynek "Książkogry"! My już je mamy!


Seria KSIĄŻKOGRY to proczytelniczy pomysł wydawnictwa Nowa Era i Świerszczyka. Znając zalety planszówek i książek, które są nie do przecenienia, postanowili połączyć te dwie rzeczy w jedną. Książkogry to krótkie teksty do czytania, łamigłówki i zadania stymulujące rozwój różnorodnych umiejętności i zdolności, gra planszowa lub kartonikowa (na końcu książki, do wyrwania i wycięcia) oraz zbiór mądrych rad dla rodziców i opiekunów.

KSIĄŻKOGRY łączą w sobie zalety gier planszowych i książek, a oprcowane przez specjalistów zabawne i pomysłowe zadania i łamigłówki dodatkowo wspierają rozwój dziecka.

KSIĄŻKOGRY to korzyści dla dzieci i rodziców:

- trenig spostrzegawczości i koncentracji,

- rozwój kompetencji społecznych,

-ćwiczenie koordynacji wzrokowo - ruchowej,

- rozwój myślenia analitycznego i startegicznego,

- ćwiczenie cierpliwości i konsekwencji,

- budowanie relacji poprzez wspólnie spędzany czas.

W serii ukazały się:

- Wyszukanka Łośka Tośka. Ćwiczenia dla oka, ręki i głowy.
- Baśniowa gimnastyka w dwóch językach. 
- Ćwiczenia z myślenia z psem Plusem.
- Kopnięte Królestwo. Zabawy zmatematyką i językiem polskim.

"Kopnięte Królestwo" i "Wyszukiwanka Łośka Tośka" idealnie trafiają nie tylko w gust Szymona, ale też w jego aktualne potrzeby i moment w rozwoju. Szymek uwielbia matematykę i liczy z wielkim zapałem, a zadania zawarte w "Kopniętym Królestwie" wymagają koncentracji i sprytu pozostając przy tym ciekawymi i zabawnymi dla dziecka. Bardzo do gustu przypadła mu też gra, polegająca na dobyciu wszystkich 10 punktów na mapie poprzez sprytne liczenie. Z kolei "Wyszukiwanka Łośka Tośka" to wcale nie takie proste puzzle, które odpowiednio dopasowane pozwalają układać hasła. Ćwiczona jest więc nie tylko spostrzegwczość i koncentracja uwagi, ale też literki, pisanie i czytanie. Dla zerówkowicza to doskonałe połączenie!Więcej o serii KSIĄŻKOGRY przeczytacie na stronie Nowej Ery, a aktualnie trwa świetna promocja: pakiet 4 książeczek kupicie za 62 zł a magazyn "Świerszczyk" dostaniecie w prezencie:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola