Najpiękniejsze książki przyrodnicze dla dzieci tej jesieni i "Rok w lesie" do wygrania!


Literatura dziecięca to moja ogromna pasja i moment rozpakowywania kolejnych paczek z nowościami książkwymi jest dla mnie wspanialszy niż kupowanie nowych ciuchów czy kosemtyków! Uwielbiam minę mojego męża mówiącą: "Co ty w tym widzisz?", kiedy  z namaszczeniem przewracam po raz enty strony, wącham je i wariuję z zachwytu. Tak zwariowałam niedawno, kiedy przyjechały do nas jesienne hity wydane przez Adamada!
ROK W LESIE

Petra Bartíková i Aneta Žabková stworzyły niezwykle barwną, interaktywną książeczkę, która pozwoli dzieciom poznać życie w lesie o każdej proze roku. Od zwyczajów zwierząt, przez cykl życia roślin aż po naukę rozróżniania tropów zwierząt - to wszystko znajdziesz w tej książce, ale na tym nie koniec! Otwierane okienka i rokładane książeczki wewnątrz kryją o wiele więcej! Autorki podpowiadają jak zrobić zielnik czy stworzyć peryskop a także pozwalają małym ciekawskim zajrzeć do dziupli, norek i gniazd!

Ta książka to fantastyczna podróż po lesie o każdej porze roku, która nie da dzieciom się nudzić!Napisała: Petra Bartíková
Zilustrowała: Aneta Žabková
Przełożył: Piotr Salewski
Stron: 20
Oprawa: twarda

Cena: 44,90

GÓRA I DÓŁ
ZOBACZ JAK NIESAMOWITA JEST PRZYRODA.

Kolejna, nieoczywista propozycja wydana przez gdańskie wydawnictwo Adamada charakteryzujące się innowacyjną literaturą dla dzieci i książkami z przekazem. "Gora i dół" to fascynująca podróż po świecie przyrody - zarówno na górze, czyli na niebie, w koronach drzew, na górskich szczytach jak i na dole, czyli w wodzie i pod ziemią. Każda karta książki urozmaicona jest dodatkową stroną, która podniesiona odkrywa tajemnicę przyrody, a także ciekawe opisy gatunków roślin i zwierząt. Ten w zasadzie prosty zabieg sprawia, że książka jest tajemnicza i znacznie ciekawsza niz byłaby w takiej zyczajnej odsłonie.


Ogromny plus za piękne wydanie: nietypowy, poziomy format, piękne ilustracje i matową okładkę!


Napisały: Patricia Hegarty, Tanera Simons
Zilustrowała: Hanako Clulow
Przełożyła: Magda Szpyrko-Ankiewicz
Stron: 24
Oprawa: twarda

Cena: 39,90

KTO SIĘ CHOWA W LESIE I NA ŚNIEGU?

Książka - skrytka, w której autorki w sprytny sposób ukryły aż 20 zwierzątek - wyglądają jak kwiat, gałązka albo liść, a dzięki ruchomym obrazkom milusińscy mogą je odnaleźć! ta zabawa jest naprawdę fajna, a dzięki niej dzieci poznają niezwykłą sztukę kamuflażu w świecie przyrody. Dodatkowo każde zwierzątko jest opatrzone pełnym ciekawostek opisem.

Interaktywna forma tej kolorowej książeczki sprawi, że nigdy się ona nie znudzi, a dodatkowo stymuluje spostrzegawczość i buduje wiedzę o fascynujacym świecie zwierząt!
Napisała: Pavla Hanácková
Zilustrowała: Linh Dao
Przełożył: Piotr Salewski
Stron: 16
Oprawa: twarda
Cena: 39,90

KONKURS DLA WAS!!!

Książki zawsze są trafionym prezentem pod choinkę, więc dzięki uprzejmości Wydawnictwa Adamada, daję wam możliwość zgarnięcia wspaniałej książeczki "Rok w lesie"!

Szczegóły na moim Facebooku i Instagramie (konkurs trwa równocześnie na obu profilach) - klikamy:

Facebook

Instagram


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola