Książki pod choinkę dla ciekawego świata chłopca - 4 propozycje z Księgarni Gandalf.

Książka jest dobra na wszystko! Po choinkę też będzie idealna, jeśli dobierzesz ją do wieku i zainteresowań obdarowywanej osoby. Ja mam do obdarowania kreatywną dziesięciolatkę i rezolutnego sześciolatka, którzy z ciekawej książki cieszą się tak samo jak z fajnej zabawki. W tym roku książkowy Mikołaj przybył wcześniej - prosto z internetowej Księgarni Gandalf. 


Zobacz, co przyniósł Szymonowi, a jeśli doczytasz do końca, to może obdaruje i ciebie?
Tu jesteśmy!
 A.D. Mizielińscy
Dwie Siostry

Pierwsza propozycja to książka fantastycznego duetu Mizielińskich - autorów bestsellerowych "Map" (recenzowałam je tutaj: Palcem po mapie z Mizielińskimi). Pokochaliśmy razem z dzieciakami tych autorów od pierwszego wejrzenia i ta książka również nas nie zawiodła, choć jest nieco inna od pozostałych.

Nowe wydanie "Tu jesteśmy!" to wszechświat ze wszystkimi swoimi cudami takimi jak: planety, gwiazdy, czarne dziury, meteory, statki kosmiczne i wiele innych przedstawiony w barwny, ciekawy graficznie sposob, który intryguje i skłania do myślenia, sprawia też, że kosmos jawi się malemu czytelnikowi niczym coś prawdziwie magicznego, jednocześnie uświadamiając mu, że sam jest tej magii częścią. Autorzy w przystępny sposób wyjaśniają też ciekawe, kosmiczne pojęcia.

Książka do kupienia tutaj: KLIK
Drzewa
P. Socha, W. Grajkowski
Dwie SiostryNigdy nie pomyślałabym, że drzewa i ich życie może być aż tak fascynujące! Autorzy tej przepięknie wydanej książki udowadniają, że drzewo to nie tylko kora i liście, to tworzywo do budowy wielu rzeczy, niezwykły pomnik historii, element związany z religią, dom dla wielu istot, wreszcie płuca ziemi. Pokazują też, że drzewa to nie tylko sosny i dęby, a ich różnorodność zadziwia pod każdym względem!

Cudowne ilustracje i mnóstwo wiedzy nie tylko wciągają małego (i dużego!) czytelnika, ale też sprawią, że zacznie darzyć drzewa jeszcze większym szacunkiem! Książka jest tak pięknie wydana, że stanie się ozdobą każdej domowej biblioteczki!

Kupisz ją tutaj: KLIK
Zwierzęta, które zniknęły.
Atlas stworzeń wymarłych.
N. Kucharska
Nasza Księgarnia

Dinozaury to już dla Szymona za mało! Dzięki książce Nikoli Kucharskiej poznał syrenę morską, dronta dodo,mamuta i wiele zupełnie do tej pory nam nie znanych stworzeń z zamierzchłych czasów. I dorosłego zaskoczy fakt, jak różnorodna była fauna jeszcze przed dinozaurami i po nich, a i o tych pradawnych gadach dowiemy się z tej książki czegoś nowego! Książka uwrażliwia także na los otaczającej nas przyrody i uświadamia, że wspaniałe gatunki giną niestety przede wszystkim z winy człowieka.

Książka jest przepięknie wydana, opatrzona pobudzającymi wyobraźnię, kolorowymi ilustracjami, a zawarta w niej dawka wiedzy naprawdę ogormna, przy czym przekazana w sposób przystępny już dla kilkulatka! Moim daniem strzał w 10, jeśli chodzi o książkowy prezent dla sześciolatka!


Kupisz ją tutaj: KLIK

Turlututu, abrakadabra!
H. Tullet
Babaryba

Herve Tullet jest dobry na wszystko! Pokochaliśmy go od "Naciśnij mnie", a jednego z głównych bohaterów jego książek Turlututu również od pierwszej przeczytanej książki z jego udziałem. Szymon bez zająknięcia odpowiada, że jednooki Turlututu jest jego ulubionym bohaterem książkowym, a ostatnio nawet narysował go w światecznej scenerii na zajęciach w przedszkolu.

Kolejna część przygód Turlututu nie odbiega fabułą od poprzednich, a to znaczy, że jest tak samo zabawna, inspirująca w swej prostocie i kreatywna!

Książkę kupisz tutaj: KLIK


Konkurs!

Jedna osoba wygra wybraną przez siebie książkę z tego wpisu!

Bawimy się na Facebooku: KLIKWpis powstał we współpracy z Księgarnią Gandalf.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola