"Stajnia pod tęczą" - seria książek Katarzyny Dowbor i Marcina Kozioła nie tylko dla małych wielbicielek koni!

Panuje moda na pisanie książek przez bardziej i mniej znanych aktorów, piosenkarzy, celebrytów, a nawet blogerów. Nie zawsze te książki stanowią rzeczywiście jakąś literacką wartość, a bywają po prostu sposobem na przyciągnięcie uwagi mediów i fanów. Widząc zapowiedź książki Katarzyny Dowbor - przesympatycznej, naturalnej, ciepłej dziennikarki, którą pamiętam jeszcze z dzieciństwa i z przyjemnością oglądam i dziś, wiedziałam, że tym razem to będzie naprawdę świetna literatura!


"Stajnia pod tęczą"
to pełna ciepła, humoru i jednocześnie pouczająca seria książeczek dla wielbicieli koni, ale nie tylko! Konie i koty - to wielka miłość Julii i ... nie przesadzę chyba, jeśli powiem, że przynajmniej 50% dziewczynek w jej wieku. Sama taką fascynację przechodziłam w jej wieku i namiętnie wyklejałam zeszyty wycinkami o pięknookich i długogrzywych rumakach. Znając tę miłość mojej córki do koni od razu wiedziałam, że seria "Stajnia pod tęczą" to będą książki idealne dla niej!

Autorzy


Nie wszyscy wiedzą, że Katarzyna Dowbor jest wielką miłośniczką koni. Jest właścicielką dwóch koników, które mieszkają w sajni tuż obok jej domu. Pasją do koni i jeździectwa zaraziła swoja wnuczkę, a także innych znanych i lubianych organizując Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd.
Z kolei Marcin Kozioł  oprócz tego, że jest autorem wielu innych ksiażek dla dzieci, również jest zapalonym miłośnikiem koni. 
Nic więc dziwnego, że z tej współpracy powstały książki o koniach, które oprócz wielu ciekawych informacji o tych wspaniałych zwierzętch, mają w sobie też wiele ciepła i magii!

Stajnia pod tęczą

W serii "Stajnia pod tęczą" ukazały się już 3 tomy: "Czary na komary", "Maść na maść" oraz "Wojna na miny". Głównym bohaterem serii jest Niunio - konik, który pewnego dnia zamiast zwyczajnej grzywy odkrywa na swojej głowie tęczowe loki. Czytając książki mały zytelnik dowie się, skąd one się wzięły, a także będzie śledzić miłosną historię Niunia i Lukrecji. Pozostali bohaterowie są niemniej sympatyczni niż konik, a wśród nich pies Pep, ciotka Rodezja i wuj Celofan oraz oczywiście właścicielki stajni - pani Kasia i jej wnuczka Janeczka.

Kolejne tomy, to kolejne wesołe perypetie bohaterów, przeplatane kreatywnymi zadaniami dla czytelników oraz interaktywnymi niespodziankami, które można odkrywać dzięki stronie http://www.stajniapodtecza.pl/.Książkę wydało Wydawnictwo Prószyński i S-ka. Do kupienia tutaj:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola