"Maleńki król" Taro Miury - współczesna bajka o miłości.

Są takie książki, maleńkie niepozorne książki, które chwytają za serce od pierwszego przeczytania a potem sprawiają, że chce się je czytać jeszcze i jeszcze ... Taki właśnie jest  ten oto"Maleńki król"!Czarna okładka z dosyć "surową" ilustracją przedstawiającą głównego bohatera jest intrygująca, ale nie zpowiada całego ogromu pięknych emocji, które wywoła w was ta książka! To, co znajduje się w środku sprawi wspaniałą niespodziankę małym i dużym czytelnikom!

Japoński autor książek obrazkowych Taro Miura w niezwykle prosty, a jednoczesnie nieco meaforyczny sposób opisuje w tej książce to, co w życiu najważniejsze. Przesdtawiając njmłodszym czytelnikom postać tytułowego Maleńkiego Króla ukazuje go jako bogatego, mieszkającego w pięknym pałacu, posiadającego służbę i wojsko i mogacego spełniać wszystkie swoje zachcianki, a jednak ... SAMOTNEGO człowieczka... Cóż mu po wszystkich dobrach materialnych, które posiada kiedy nie ma z kim się nimi dzielić, a jego serduszko pozostaje PUSTE? ...

Pewnego dnia jednak życie smutnego małego króla się odmienia. Poznaje on wielką księżniczkę, a miłość i szczęście wypełniają odtąd każdy jego dzień! Poza tym pałacowe komnaty, wielkie królewskie łoże i łazienkę z fontanną zamiast wanny wypełnia jeszcze gwar dziesięciorga dzieci ... :).


Julka po przeczytaniu stwierdziła, że ta książka jest "po prostu urocza a w dodatku romantyczna" i często czyta ją bratu przed snem, a ja się z moją córką zgadzam w stu procentach! "Maleńki król" Taro Miury został wydany nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry. Koniecznie odwiedźcie ich stronę, bo znajdziecie tam wiele innych wspaniałych książek:http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola