"Mitologia. Przygody słowiańskich bogów" i inne letnie nowości z serii Art Egmont.

Na książki z tej serii czekam zawsze z wielkimi emocjami, bo wiem, że zostanę pozytywnie zaskoczona zarówno tematyką, treścią jak i formą każdej książki! Nowości wiosenne i letnie nie zawiodły ani mnie ani dzieci! Z pewnością też wybierzecie z tych tytułów coś dla siebie!


"Mitologia. Przygody słowiańskich bogów"

Czy wy też macie wrażenie, że więcej wiemy o mitach Greków i Rzymian niż o tych naszych, słowiańskich? Otóż właśnie ... Właśnie dlatego z taką radością otwierłam paczkę w której znajdowała się ta oto książka: "Mitologia. Przygody słowiańskich bogów" autorstwa Melanii Kapelusz, ilustrowana (PIĘKNIE!) przez Ewę Poklewską - Koziełło! 

Jest to zbiór opowiadań o "NASZYCH" bogach: Perunie, Welesie i Świętowcie, o wierzeniach starożytnych Słowian, które były niemniej fascynujące niż wierzenia Greków i Rzymian.Dzieci słuchają tych historii jak baśni, bo są baśniowe ze swoimi prastarymi bóstwami, niezwykłym światem przyrody i bajecznymi ilustracjami.
"Alpha, Bravo, Charlie. O kodach na morzu"

Kogo nie fascynuje morze - jego ogrom, niezmierzona toń jak i niezwykle odważni ludzie, którzy po nim pływają? Rzem z Julią i Szymonem często oglądamy programy przyrodnicze o morskich głębinach, żyjących w morzy istotach, a także statkach, które podbijały świat. Podczas każdej wycieczki nad Bałtyk (ostatnio byliśmy w Rewie: mini reportaż tutaj) podziwiamy łodzie, żaglówki, promy i wszelkiego rodzaju statki, jakie napotkamy w zasięgu wzroku. 

Dzięki książkom od Egmontu mogliśmy sobie przybliżyć sposoby porozumiewania się ludzi morza, które wcale nie są tak oczywiste - alfabet Morse'a alfabet fonetyczny i flagi sygnałowe to naprawdę ciekawe sprawy! Okdryliśmy też, skąd wiedzieli, w którą stronę płynąć i w jaki sposób rozpoznawali wrogów. Nietuzinkowy temat na książkę - kody nautyczne - podjęła Sara Gillingham. W zeszycie aktywnościowym przygotowanym przed Adelinę Sandecką można samemu narysować flagi sygnalizacyjne i poćwiczyć szyfrowanie.


"Zwariowany dzień. Trzydzieści zagwozdek".

Autorem tej książki jest znany filozof Walter Benjamin. To mówi samo za siebie. Nie mogła być ona zwyczajna! Benjamin zmusza tutaj czytelników do nie lada wysiłku umysłowego - czytelnik ma pomóc heinzowi - bohaterowi książki - rozwikłaćpewną zagadkę, a dodatkowo w opowieści autor ukrył jeszcze 15 błędów. Ciekawe, czy je odszukacie!

Te zagadki sa naprawdę trudne! Polecam do rozwiązywania i myślenia całą rodzinką, bo dla dzieci niektóre są zdecydowanie zbyt podchwytliwe, chociaż ... kto wie - może pociechy zaskoczą nas sprytem i spostrzegwczością?

Fajna, oryginalna koncepcja na książkę. Na pewno jest to coś zupełnie innego, niż to, co zwykle dzieci mają na półkach!"Innymi słowy"

Jestem gadułą z natury i zawsze mi się wydawało, że mam duży zasób słownictwa. Do momentu, aż sięgnęłam po tę książkę ...

Nie miałam pojęcia, jak niezwykłe słowa używane są do określania dość niezwykłych rzeczy i zjawisk wokół nas w różnych językach i kulturach! I teraz jak dzieci skaczą po kałużach moge mówić "hoppipolla" jak to się mówi na Islandii, a jak znowu mnie nosi, bo muszę, dosłownie muszę gdzieś pojechać, to moge mówić, że mam "fernweh" jak mawiają Niemcy. Jeśli wasze dzieci - tak jak moje, które maja to w genach - są też małymi gadułami, na pewno ta książka przypadnie im do gustu, aczkolwiek dorosłym gadułom także!

Bardzo podobają mi się klimatyczne ilustracje Kelsey Garrity - Riley, a sam pomysł na książkę Yee-Lum Mak naprawdę ciekawy!
Art Egmont to idealna seria na wakacje i dla dzieci i dla takich dorosłych wielbicieli nietuzinkowych książek jak ja!Książki opisane w poście kupicie na stronie wydawnictwa, kolejno:

Mitologia. Przygody słowiańskich bogów.

O kodach na morzu.

Zwariowany dzień. Trzydzieści zagwozdek.

Innymi słowy.

Recenzje innych książek Egmont przeczytacie m.in. tutaj:

Książki o rysowaniu

Książka o zadziwiającym cudzie życia

Książka o DIY dla każdego

Znacie tę serię Egmontu? Lubicie? A może polecicie mi inne książki w podobnej stylistyce - takie artystyczne :) ?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola