Jedzie pociąg z daleka - kafelkowa gra kolejowa.

Gry planszowe nieustannie mnie zaskakują! To już nie tylko tradycyjny Chińczyk czy Grzybobranie z planszą i pionkami, lecz ogrom różnorodnych koncepcji, rodzajów i sposobów grania! Nasza Księgarnia proponuje grę kafelkową, w którą z przyjemnością zagrają nie tylko fani pociągów ;).Planszówki - kto ich nie kocha? 
Po krótkim zejściu na dalszy plan spowodowanym bumem n gry telewizyjne, a potem komputerowe, gry planszowe przezywają teraz prawdziwy renesans. I bardzo mnie to cieszy! Twórcy i wydawnictwa prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych, bardziej pomysłowych i kreatywnych gier planszowych dla całej rodziny. Niedawno pisałam o naszej pierwszej grze kooperacyjnej - "Park dinozaurów" od Egmontu, a dzisiaj o nowości od wydawnictwa Nasza Księgarnia, która zajęła Julię i Szymona na długie godziny dzięki swojej prostocie, a jednocześnie pomysłowości!


Jedzie pociąg z daleka!

To gra kafelkowa. W czterech ramkach gracze układają cztery stacje dla swoich lokomotyw - lokomotywy też każdy gracz ma 4 - każdą w innym kolorze. Stopniowo dokłądając kafelki z elementami torów ze stosu, gracze mają za zadanie jak najszybciej doprowadzić swoje lokomotywy do różnych  stacji. 

Pomocna jest plansza z punktacją, na której gracze kładą swoje żetony docierając do kolejnych stacji. Najlepiej punktowani oczywiście sa ci, którzy do danego miasta dotrą jako pierwsi!
[powyższe grafiki ze strony wydawnictwa]


Przebieg gry jest bardzo prosty:


1. Każdy gracz bierze kafelek w swoim kolroze ze stosu.
2. Każdy gracz przykłada kafelki w odpowiednim miejscu w swojej ramce budując tor.
3. Każdy gracz przesuwa swoją lokomtywę na planszy.


Zakończenie gry:


Rozgrywka trwa tak długo aż żaden z graczy doprowadzi do stacji wszystkie swoje lokomotywy lu gdy ramki zostały wypełnione kafelkami.

Trzeba pamiętać, że lokomotywy nie mogą jechać jednocześnie po tym samym torze, bo się wykoleją, a każde dołożenie kafelka musi powodować ruch przynajmniej jednej lokomotywy!

Dla wytrawnych graczy twórcy przewidzieli jeszcze dwa bardziej rozbudowane warianty gry.


Julii i Szymkowi bardzo się ten typ gry spodobał. Nie jest ona monotonna, gra się w dość szybkim tempie, a dojście do zwycięstwa wymaga sporo sprytu, logicznego myślenia i szybkości. 

P.S. Duży plus za drewniane figurki i solidne wykonanie!Gra składa się z:
- 4 ramek
- 16 lokomotyw
- 60 kafelków w 4 rodzajach
-  4 małych i 16 dużych żetonów
- 2 planszy punktacji

i jest przeznaczona dla 1-4 graczy od 7 lat 
(ale młodsze dzieci też sobie z nią poradza z małą pomocą rodziców).Dokładnie wyjaśnione zasady gry znajdziecie na filmiku:


Grę kupicie oczywiście na stronie wydawnictwa: 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola