Trening spostrzegawczości i koncentracji dla dzieci z grami - Bug, Namierz to! oraz Znajdź mnie!

Jak pomóc dziecku ćwiczyć spostrzegawczość i rozwijać koncentrację dziecka? Sposobów jest wiele, a jednym z najlepszych są wspólne gry i zabawy! W ręce Julii i Szymona trafiły jakiś czas temu nowości od Zielonej Sowy - trzy gry, które gwarantują godziny świetnej zabawy, wesołej rywalizacji a dodatkowo spełniają funkcje edukacyjne!NAMIERZ TO!


To gra karciana pełna kolorowych obrazków. Obrazki utrzymane są w wakacyjnych klimatach, co zachęca do zabawy nawet w letnie dni na pikniku czy w podróży [a w zimowe będzie przypominać piękne słońce]. Niewielkie rozmiary pudełeczka też ułatwiają zabieranie gry w różne miejsca, aby wypełnić pociechom czas.

Gra posiada różne warianty:

1. Zapamiętywanie obrazków na karcie i wzajemne przepytywanie się z nich. np. Czy na karcie był czerwony krab?
2. Tworzenie sobie nawzajem wyzwań na czas np.Zajdź 4 zielone muszelki.
3. Wyznaczanie przewodnika gry, który przepytuje pozostałych uczestników, a ci rywalizują między sobą udzielając jak najszybciej prawidłowych odpowiedzi.

"Namierz to!" świetnie ćwiczy pamięć i koncentrację, a dużym plusem jest też radosny dizajn i solidne wykonanie elementów gry.Elementy gry: 32 karty, 50 żetonów, instrukcja
Wiek: 4+
Liczba graczy: 2-4 graczy
Czas gry: 15-30 min.
Więcej o grze na stronie wydawnictwa: o grze Namierz to!

BUG!


Lubicie robaki czy raczej się ich boicie? Dzięki tej grze na pewno je pokochacie! Karty pełne są mega kolorowych robali, a zadaniem każdego gracza jest zapamiętanie ich jak największej liczby, a także ich kolorów. 

Rozgrywka polega na przyglądaniu się odkrytym kartom, a następnie zakrywaniu ich i odpowiadaniu na pytania z kart z pytaniami.Każdy błąd to jeden bug [żeton]  położony przed sobą, a wygrywa oczywiście ta osoba, ktora w rozgrywce bugów będzie miała najmniej.Pomocna jest plansza punktacji.

Bardzo fajna oprawa graficzna gry zachęca do grania, a oprócz walorów takich jak ćwiczenie spostrzegawczości i zapamiętywania, gra bez wątpienia oswaja też dzieci z otaczającymi nas owadami i robalami :).
ZNAJDŹ MNIE!


Ostatnia z trzech nowości najbardziej przypadła do gustu moim dzieciom. Może to dlatego, że uwielbiają zwierzęta, a to one są głównymi bohaterami tej gry. Na każdej z 16 plansz znajdują się gepardy, gazele, lwy, hipopotamy i inni mieszkańcy sawanny, a cała zabawa polega na wyszukiwaniu różnic na jak największej liczbie plansz. 

Liczy się spostrzegawczość i szybkość, a przy okazji jest mnóstwo śmiechu i przepychanek, kto pierwszy położy żeton na znalezionej różnicy!Elementy gry: 1 karta główna, 16 kart, 55 żetonów, instrukcja
Wiek: 4+
Liczba graczy: 1-5 graczy
Czas gry: 10-20 min.


Więcej na stronie Zielonej Sowy: o grze Znajdź mnie!

Wszystkie trzy gierki mają u mnie właściwie same plusy:

+ nie są skomplikowane, mają prosta formułę  -a długa lista zasad odstrasza moje pociechy, a i mnie jeśli nie mamy wiele czasu
+ rozgrywki nie zajmują wiele czasu - można sobie pograć w czasie, kiedy gotują się ziemniaki do obiadu albo w kolejce do lekarza :)
+ zapewniają wesołą zabawę całej rodzinie
+ nie potrzeba do grania specjalnych umiejętności ani warunków - moża zabrać gry wszędzie!
+ poprzez zabawę gry naprawdę świetnie rozwijają ważne dla dzieci umiejętności i zdolności: koncentrację, pamięć, spostrzegawczość.

Polecam wam serdecznie, no co tu dużo mówić! Chętnie dowiem się, jakie gry na spostrzegawczość najbardziej lubią wasze dzieci!


Wydawnictwo Zielona Sowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola