Sztuka rysunku i ilustracji dla każdego w książkach z serii Art Egmont.

Lubisz rysować i chcesz szlifować swój warsztat? Widzisz talent do rysunku u swojego dziecka i chcesz go wspierać? A może szukasz dla siebie hobby, podziwiasz rysunki innych i twierdzisz, że ty się do tego nie nadajesz? Sięgnij po serię Art Egmont a w niej książki: "Co? Jak? Narysować", "Co? Jak? Zilustrować" oraz zabawną i rozwijającą kreatywność książkę "Ale buzie!".


Uwierz, że każdy może być artystą!


CO? JAK? NARYSOWAĆ
E.G. LUTZ


Niesamowity podręcznik rysunku stworzony przez samego E.G. Lutza, który inspirował przy tworzeniu animacji Walta Disneya!  Książka została po raz pierwszy wydana w 1913 r., a Disney zauroczony niezwykle prostą metodą wypracowaną przez Lutza, sam sięgnął po ołówek! Poniekąd to Lutzowi zawdzięczamy takie klasyki jak "Bambi" czy "Piękna i Bestia".

Teraz każdy z nas - czy to dziecko, czy dorosły - może uczyć się od mistrza, tak jak zrobił to Disney!

Powiem szczerze, że książkę planowałam mieć dla siebie. Początkowo wydawała mi się niezbyt odpowiednia dla dzieci, a już na pewno tak małych jak mój syn. No, może prędzej dziesięcioletnia córka.  I co się okazało? Że Szymon - lat 6 - korzysta z książki Lutza najwięcej z nas wszystkich i tworzy takie rysunki, o które nikt by go nie podejrzewał!

Schematy są bardzo jasne i czytelne. Krok po kroku pokazane jest jak i co narysować, a zakres tematyczny rysunków jest bardzo szeroki - od roślin, przez zwierzęta, po ludzi. Szymon z łatwością odwzorowujerysunki z tej książki i pokazuje, że po pierwsze - ma talent w tym kierunku, po drugie - nie ma granicy wieku, w której można rysować i korzystać z tej książki, po trzecie - każdy może być artystą! Polecam bardzo mocno!

Mały artysta przy pracy :)Na dowód kilka rysunków Szymona, a pod tym linkiem znajdziecie jeszcze inne - tez narysowane z pomocą tej książki: 5 rzeczy, których nigdy nie będę żałować moim dzieciom

A tak wyglądają schematy zamieszczone w tej książce - prawda, że proste?CO JAK ZILUSTROWAĆ
FRANK TASHLIN

Ta książka was zaskoczy już na samym początku! Czym? Otóż samą koncepcją rysunku wg. F. Tashlina, który stwierdził, że da się narysować WSZYSTKO przy pomocy tylko 4 figur geometrycznych - koła, kwadratu, trójkąta i owalu. Swoją metodę Tashlin nazwał SCOTart -od pierwszych liter angielskich nazw tychże czterech figur. W książce, którą proponuje Wydawnictwo Egmont Tashlin udowadnia, że ma rację! 

Dodatkowo do książki jest zeszyt pełen figur geometrycznych, w którym można ćwiczyć rysunek do woli.

Otwórzcie tę wyjątkową książkę i też odkryjcie fenomen metody SCOTart! Mnie się ona strasznie spodobała!
ALE BUZIE!

To kreatywny zeszyt, który pozwoli dzieciakom tworzyć przeróżne twarze: wesołe, smutne, złe, zdziwione, w czapkach, z burzą loków na głowie, z wąsami i bez. Do dyspozycji milusińscy mają zarysy tytułowych buź oraz całe mnóstwo kolorowych naklejek do charakteryzacji.

Ta prosta w swej formie i pomyśle książka daje godziny świetnej zabawy, rozwija kreatywność, ale też może być świetnym pretekstem do rozmów o emocjach! Dodatkowo strony dają się latwo wyrywać, dzięki czemu gotowe projekty można powiesić na lodówce czy nawet oprawić w ramki i ozdobić nimi dziecięcy pokoik.

Bardzo fajny pomysł miała Adelina Sandecka tworząc tę wesołą książeczkę! Myślę, że zabawi dzieci w bardzo różnym wieku i szybko się nie znudzi!
Wszystkie zaprezentowane we wpisie książki pochodzą z serii EGMONT ART. 
Kupicie je teraz z 25 % rabatem na stronie wydawnictwa:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola