Park Dinozaurów Egmont - nasza pierwsza gra kooperacyjna.

Nauka przegrywania jest jedną z trudniejszych, jaką muszą przyswoić sobie dzieci. Moje bardzo długo nie umiały godzić się z porażką i zniechęcało je to często od grania w planszówki. We wszystkich, które do tej pory mielismy ktoś wygrywał a ktoś przegrywał. Z pomocą przyszło nam Wydawnictwo Egmont, które proponuję taką grę, w której nikt nie jest przegranym, a o zwycięstwo walczy się razem - ramię w ramię!
"Park dinozaurów"...

...to gra, w której nie ma wygranych i przegranych! Wszyscy gracze muszą razem postarać się o to, aby rozproszone po parku dinozaury zdołały uciec przed zbliżającym się meteorytem, a przy tym muszą też uważać na tyranozaury! Trzeba wykazać się dobra pamięcią, szybkością i taktyką.

Jest to gra z serii "Rodzinka wygrywa", która ma na celu oswojenie najmłodszych graczy z przestrzeganiem zasad podczas grania w planszówki (i nie tylko) i emocjami związanymi z wygraną i przegraną. Jak wspomniałam we wstępnie - idealne rozwiązanie dla dzieci, które jeszcze nie umieją przegrywać. W drużynie zawsze łatwiej znieść ewentualną porażkę, a i wspólny, rodzinny sukces bardziej cieszy!

Bardzo fajna, ciekawa forma gry i ładny dizajn - estetyczna, solidna plansza, drewniane postacie dinozaurów i meteoryt jak prawdziwy w postaci czerwonej kulki przesuwanej u góry planszy aż do wybuchu. No chyba, że uda się go uniknąć ;).


Julii i Szymonowi gra spodobała się bardzo, a ja podzielam ich zachwyt. Przychodzą do nas kuzyni i dzieciaki grają zaśmiewając się i wspólnie przeżywając sukces bądź porażkę i zawsze próbują raz jeszcze!


Liczba graczy: 2-6 osób
Wiek graczy: 3-103


Elementy gry:
1 dwustronna plansza parku
1 kostka
1 meteoryt
8 żetonów obiektów
8 żetonów tyranozaurów
4 dinozaury


Więcej o grze przeczytacie i kupicie ją na stronie Wydawnictwa Egmont:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola