'Ostatni raz, gdy rozmawialiśmy' Fiona Sussman

Szukasz dobrego thrillera do poczytania na urlopie? Nietuzinkowej powieści, która będzie trzymać cię w napięciu do końca? Historii, która podąży w zupełnie innym kierunku niż się spodziewasz? Sięgnij po tę książkę, a się nie zawiedziesz!


"Ostatni raz, gdy rozmawialiśmy" to książka, która nikogo nie pozostawi obojętnym! 

Zawsze myślałam, że nie lubię thrillerów. Wolałam raczej spokojne, obyczajowe historie, bez strasznych zbrodni i mrożących krew w żyłach zwrotów akcji. Dzięki Fionie Sussman stwierdziłam, że sie myliłam!

Carla Reid prowadzi spokojne, moze nawet sielankowe życie na farmie, razem ze swoim mężem Kevinem. Mają dorosłego syna Jacka. Historia rozpoczyna się w dniu, w którym para świętuje swoja rocznicę ślubu a Carla przygotowuje rodzinną kolację z tej okazji. Pojawia się na niej też syn pary - Jack. Jednak sielanka zostaje brutalnie przerwana: na farmę napada nastoletni Ben - członek gangu. Od tej chwili życie właściwie wszystkich bohaterów tej opowieści diametralnie się zmienia...

Ben odbiera Carli najważniejszą osobę i sprawia, ze jej poukładany dotąd świat legł w gruzach. Czy kobieta zdoła się pozbierać po tragedii? Czy Ben zrozumie, jakie zło wyrządził  a pobyt w więzieniu zmieni go na lepsze?

To nie jedyne pytania, jakie zadasz sobie wędrując po kartach tej książki. Autorka posunęła się tutaj o wiele dalej, niż tylko do kwestii zbrodni i kary, załamania i przebaczenia, straty i żalu. Sussman pokazuje, że nic nie jest w życiu czarne i białe. Zbrodnię, która miała miejsce pokazuje nie tylko z perspektywy Carli, ale i Bena - tego, który zabił. Rysuje przed czytelnikami przejmujący portret psychologiczny młodego mordercy, ktory nie jest z gruntu złym człowiekiem - potrafi kochać, współczuć, marzyć ...


Jestem przekonana, że bieg tej powieści i jej zakończenie bardzo mocno was zaskoczą, tak jak zaskoczyły mnie. To nie jest zwyczajny thriller czy kryminał, to opowieść o tym, że w życiu nigdy nie jest za późno na przebaczenie, na miłość i na to, by zacząć wszystko od nowa.Książkę kupisz w wyjątkowej cenie w księgarni Tania Książka: 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola