'Zadziwiające życie' z serii Art Egmont - jedna z najpiękniejszych książek tej wiosny!

Przedstawiam ci jedną z najpiękniejszych książek, która trafiła w moje ręce i do biblioteczki moich dzieci w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Prawdziwa historia życia na ziemi, która brzmi niczym baśń, a do tego bajecznie kolorowe ilustracje. Nie przejdziesz obok tej książki obojętnie!
Uwielbiam serię Egmont Art!

Ukazują się w niej przepięknie ilustrowane książki o sprawach niebanalnych a nawet jeżeli ukazują życie codzienne, to w sposób, w jaki byśmy się tego nie spodziewali - pełen piękna, poezji i jak sama nazwa serii wskazuje artyzmu! To książki, które można przeglądać i oglądać godzinami, zachwycając się każdą stroną, poznając nowe style ilustracji i za każdym razem znajdując w danej książce coś, co na nowo fascynuje!  

W tej serii znajdziesz książki zarówno dla dzieci i dla dorosłych, a tak naprawdę nie ma tu podziału na wiek! Ja fascynuję się pozycjami, które z założenia są przeznaczone dla dzieci, a Julia i Szymon ze mną oglądają książki, które - wydawać by się mogło - są dla starszych. Seria ta pobudza wyobraźnię, kształtuje poczucie estetyki i intryguje! Niedawno trafiła do naszej biblioteczki kolejna książka z tejże serii ...

Zadziwiające życie. Dlaczego każdy z nas jest wszechświatem?

Autorka i jednocześnie ilustratorka tej niezwykłej książki, udowadnia nam, że każdy z nas - na pozór zwyczajny, taki jak inni, w swoim zwyczajnym, przyziemnym życiu - nosi w sobie cząstkę kosmosu. Misha Maynerick Blaise krok po kroku - począwszy od maleńkiej komórki, a na wielkim organizmie skończywszy. Jej opowieść - mimo, że odkrywa przed nami mnóstwo naukowych faktów i ciekawostek - brzmi niczym przepiękna, fascynująca baśń i tak też baśniowo jawi się dzięki tej książce nasze życie. 

To wprost nie do uwierzenia, jak wiele wspólnego mamy z ptakami [geny zaangażowane w emisję głosu ludzkiego są aktywne także u ptaków śpiewajacych] , psami [dzielimy z nimi aż 84% DNA], owadami [kopce ermitów funkcjonują podobnie jak ludzkie płuca] a nawet wodą [krąży w nas nieustannie] i słońcem ["spożywamy" je niemal ze wszystkim, co jemy a witamina D, którą uzyskujemy z energii słonecznej stanowi niezwykle ważny regulator naszego organizmu], które wydaje nam się tak odległe!

Ilustracje są bajeczne i przenoszą nas w inny świat, który jak się okazuje mamy przecież w zasięgu ręki! Wystarczy tylko dostrzec tę magię tak, jak zrobiła to autorka! 

"Zadziwiajace życie" to jedna z piękniejszych książek, z jakimi zetknęłam się w ostatnich miesiacach! Ona nie leży na półce w pokoju dzieci - ona leży przy moim łóżku, bo sama z zapamiętaniem przeglądam ją przed snem, by moje sny były bajecznie kolorowe!+Więcej o książce pod linkiem: Zadziwiajace życie


Teraz wszystkie książki z serii Art Egmont kupisz aż 25 % taniej!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola