'Wyśnione życie' Cynthia Swanson - a gdybyś tak mogła wyśnić swoje życie?

Ile razy marzyło ci się, żeby żyć życiem innej osoby? Albo wyśnić sobie życie idealne - ze spełnioną miłością, ładnym domem i pełnym portfelem? Ile razy łapałaś się na tym, że twoje życie w porównaniu z życiem innych wydawało ci się nudne i nic nie warte? 

Cynthia Swanson chyba też miewała często takie myśli, bo w swojej debiutanckiej powieści porusza właśnie temat życia jak ze snu - dosłownie. Kitty Miller - bohaterka tej powieści - nocami przenosi się do innego życia i staje się Katharyn Andersson. Co z tego wyniknie? Ta powieść będzie cię trzymać w napięciu do końca!
O książce...

Historia rozgrywa się w latach 60. w Denver. Autorka świetnie oddaje czarujący klimat tamtego okresu. 

Główna bohaterka - Kitty Miller - poświęca większość czasu księgarni, którą prowadzi ze współniczką. Samotna, mimo skończonej trzydziestki - był kiedyś w jej życiu mężczyzna, ale nie okazał się tym jedynym. Kitty pozornie nie czuje się nieszczęśliwa w swoim samotnym życiu. Cieszy się wolnością i swobodą, nie czuje potrzeby wchodzenia w związek, posiadania dzieci ani w ogóle "dopasowania się" do reszty społeczeństwa. 

Pwnego ranka, Kitty budzi się obok swojego kota Aslana ze słowami:

- Boże drogi! [...] To ci dopiero sen!

Aż trudno jej uwierzyć, że nie znajduje się już w gustownej sypialni, z błękitnookim mężem u boku i maleńką, śliczną córeczką i równie ślicznym synkiem.W tym śnie nazywała się Katharyn Andersson, a jej życie wydawało się po  prostu IDEALNE!

okazało się, że to nie był jednorazowy incydent. Od tej chwili nocami Kitty przenosi się jakby do innego życia. Jej sny nie są zwyczajnymi snami - zaczynają tworzyć ciąg zdarzeń, a ona sama staje się w nich zupełnie inną osobą. Czy to jeszcze sny czy już inna rzeczywistość, inny wymiar? Czytając,trudno uniknąć zadawania sobie tego pytania.... Kitty też je sobie zadaje i z każdym kolejnym snem jej senne życie wydaje się jej bardziej prawdziwe niż to na jawie.

W życiu Katharyn, Kitty zaczyna czuć się lepiej niż w swoim własnym. To, co dotąd wydawało się jej niekonieczne do szczęścia - miłość, dzieci, dom - staje się dla niej tym, co daje spełnienie, jakiego się nawet nie spodziewała. Jak potoczą się losy Kitty i jednocześnie Katharyn? Czy będzie mogła zostać w swoim wyśnionym życiu? A jeśli tak, to za jaką cene i czy podejmie właśnie taka decyzję? Nie zdradzę zakończenia książki - dajcie się zaskoczyć!


Moje odczucia...


Sny są niesamowitą częścią naszego życia. Dla mnie to wciąż tajemnicze zjawisko, mimo, że tyle już o nim napisano i naukowo wyjaśniono. Sama często miewam prorocze sny, innym razem przeżywam w snach deja vu, a jeszcze kiedy indziej są tak realistyczne, że po przebudzeniu jestem niemal pewna, że to nie był sen tylko jawa. Cynthia Swanson w intrygujący sposób poruszyła to zjawisko w swojej książce, jednocześnie docierając do głębokiego pragnienia, które dotyka czasami nas wszystkich: "Gdyby tak móc pożyć trochę życiem kogoś innego albo wyśnić sobie idealne życie!".

Wydaje nam się to szczytem marzeń, ale czy rzeczywiście nim jest? Czy nie jest tak, że tylko nam się wydaje, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, a sekret szczęścia tkwi w tym, by zacząć je dostrzegać i nie bać się po nie sięgać - w prawdziwym życiu? 


Cynthia Swanson w metaforyczny i intrygujący sposób ukazuje w swojej książce, czym jest tytułowe "Wyśnione życie" - naszym prawdziwym życiem, o ile sami je takim uczynimy...

Kobieca, skłaniająca do refleksji, intrygująca książka!

Książka jest do kupienia w księgarni Tania Książka w promocyjnej cenie 21,90 zł:


Koniecznie sprawdź też inne książki dla kobiet w księgarni!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola