'Oskar i Albert. Absolutnie dziki wyścig'' - absolutnie przednia zabawa!

O książkach obrazkowych dla dzieci napisałam już wiele, ale pojawila się kolejna, obok której niesposób przejść obojętnie! W rączki Szymona trafił "Oskar i Albert. Absolutnie dziki wyścig"  od Wydawnictwa Zielona Sowa. 

Kolejna książka obrazkowa w naszej biblioteczce, ale i kolejny na nią pomysł! Utwierdzam się w przekonaniu, że tym typem książek nie da się znudzić!Oskar i Albert to dwóch sympatycznych odkrywców przyrody, którzy w książce Stephana Lompa wyruszają w szaloną podróż dookoła świata. Wszystko po to, by odnaleźć nowy gatunek zwierzaka i zdobyć przyrodniczego Nobla!


Mały czytelnik - odkrywca rusza w tę barwną, pełną przygód podróż razem z nimi i na każdej stronie książki odkrywa nowe, niezwykle ciekawe rzeczy, rozwiązuje zagadki i w radosnym napięciu czeka na spotkanie z owym nieodkrytym jeszcze zwierzakiem.

Bajecznie kolorowe ilustracje pełne szczegółów ogląda się z prawdziwą przyjemnością i za każdym razem znajduje na nich coś nowego! Czekające wśród drzew, raf koralowych i zwierząt zagadki pobudzają kreatywność i logiczne myślenie, a różnorodne okoliczności przyrody, w jakich znajdują się bohaterowie rozwijają wiedzę o otaczajacym świecie! Maluch poznaje nazwy zwierząt i środowisko, w jakim żyją, uczy się liczyć, przemierza labirynty, uczy się rozróżniać kolory, znajduje różnice i podobieństwa i rozwija wyobraźnię dopowiadając samodzielnie historie.

 Naprawdę ta książka ma same zalety :).

 Zobaczcie sami foto - zajawki, które na 100% zachęcą was do tego, by poznać tę publikację bliżej!
Książkę wydało Wydawnictwo Zielona SowaJeśli nie macie jeszcze książek obrazkowych, koniecznie musicie po nie sięgnąć, bo naprawdę warto! Polecam inne recenzje picturebooków na blogu:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola