Kuchenka, piekarnik, grill i kominek - czym i jak wyczyścić?

Coś wykipi, coś się przypali, tłuszcz od pieczenia spłynie na dno piekarnika ... Codzienność w kuchni, prawda? 


Ty szorujesz z uporem maniaka, żeby doczyścić swoja kuchenkę, a ona nadal nie jest tak czysta, jak być powinna! Mam dzisiaj dla ciebie kilka sposobów na dorowadzenie do ładu kuchenki, piekarnika i kominka, a także magiczny płyn dostępny w każdym sklepie, który nie zrujnuje twojej kieszeni, a da bardzo dobre efekty!


Sposoby na wyczyszczenie kuchenki i piekarnika:

  1. Folia aluminiowa i meczko do czyszczenia - poleciła mi czytelniczka na Facebooku. Zwijamy folię w kulkę, polewamy mleczkiem i szorujemy. Podobno się sprawdza świetnie!
  2. Cytryna - cytrynę przekrawamy na pół, wkładamy do naczynia żaroodpornego, wkłądamy do piekarnika i ustawiamy na godzinę. Sok z cytryny powinien sprawić, że brud ze scianek kuchenki spłynie w dół pod wpływem temeratury.
  3. Soda oczyszczona i ocet - spryskujemy piekarnik wodą, a następnie nanosimy na niego warstwę sody oczyszczonej.
  4. Środek do czyszczenia ze sklepu - Dix Proffesional Express Cleaner  - preparat do czyszczenia szyb kominkowych, grilli i kuchenek od marki Gold Drop.Dix Proffesional Express Cleaner  - preparat do czyszczenia szyb kominkowych, grilli i kuchenek od marki Gold Drop - moja opinia.


Miałam okazję wypróbować ten środek - nowość w ofercie marki Gold Drop razem z innymi produktami, októrych pisałam wam tutaj: Wiosenne porządki i mój niezależny test środków czystości marki Gold Drop.

Opis producenta:

"Innowacyjna, mocna formuła sprawia że płyn do czyszczenia szyb kominkowych, grilli, kuchenek i piekarników działa już w 5 minut w przypadku najtrudniejszych przypalonych czy przypieczonych zabrudzeń jednocześnie nie niszcząc uszczelek izolacyjnych, nie rysując czyszczonych powierzchni i nie pozostawiając smug. To wysoce skuteczny środek, który aktywnie rozpuszcza sadzę i okopcenia, pozwala usunąć także przypalony tłuszcz, dzięki czemu doskonale sprawdzi się do czyszczenia kuchenek. Systematyczne stosowanie pozwala utrzymać czystość i piękny wygląd pieców, kominków, grilli. 


Płyn można stosować do czyszczenia kuchenek, zadymionych szyb piekarników, blach piekarniczych jak również kominków, szyb kominkowych oraz grilli. Usuwa najtrwalsze przypalenia, zadymienia i sadzę.
Spośród innych produktów na półce wyróżnia go rewelacyjna jakość i skuteczność działania /5 minut/ oraz atrakcyjna cena.
Produkt dostępny jest w butelce z rozpylaczem, co znacznie ułatwia jego zastosowanie.
Poj. 500ml"

Moja opinia:

Środek muszę uznać za skuteczny! Nie jest tak, że wystarczy spryskać i cały brud schodzi od razu, bez szorowania, ale po tym, jak zostawi się środek na chwilę w zabrudzonym miejscu, a następnie orządnie przejedzie szorstka strona gąbki, efekty są naprawdę dobre! Udało mi się doszorować nawet mocno zabrudzone przypalonym tłuszczem boki piekarnika i jego dno, a także palniki od kuchenki. Jeśli chodzi o emalię na kuchence to tutaj czyści się znacznie szybciej i łatwiej. Ja dodatkowo posiadam kuchenkę z łątwo czyszczącą się emalią [Mastercook], więc sprawę mam jeszcze uproszczoną. Zabrudzenia schodzą naprawdę bardzo dobrze i to nie tylko te świeże, ale też stare przypalenia z metalowych elementów na przykład.

Środek jest łatwy w użyciu, dzięki poręcznemu spryskiwaczowi. Lubię tę formę opakowania w środkach czystości. Jest wydajny i w przeciwieństwie do mleczek nie pozostawia warstwy środka, który potem długo trzeba zmywać wodą. Ma przezroczystą formułę. 

Trzeba zaznaczyć, że Dix Proffesional Express Cleaner to silny środek, bo moje ręce bez gumowych rękawiczek trochę ucierpiały podczas sprzątania z jego użyciem. Radzę w związku z tym używać go w zabezpieczonych dłoniach!


Producent rekomenduje środek do czyszczenia kuchenek, ale też kominków i grilla, a więc jest to środek bardzo "na czasie"! U nas grilla brak [królują ogniska] i komink także, więc nie moge ocenić środka pod tym kątem, ale chętnie się dowiem, jaka jest twoja ocena, jeżeli miałaś okazję sprawdzić Dixa :).

Ten i pozostałe produkty Gold Drop znajdziecie na stronie producenta: https://www.golddrop.eu/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola