Przygody Binka i Pulpeta - interaktywne książki dla spostrzegawczych.

Binek i Pulpet czyli chłopiec i jego pies to zgrany aczkolwiek dość niesforny duet przyjaciół. Tych dwoje uwielbia podróżować, a przy okazji swoich podróży zawsze wpada w jakieś tarapaty! Na kartach książek mały czytelnik podróżuje razem z nimi - niemal dosłownie - i pomaga im rozwiązywać zagmatwane zagadki!

Oto książki obrazkowe z elementami gry, które będą gratką dla dzieci lubiących zabawy na spostrzegawczość oraz zagadki logiczne.W serii ukazały się do tej pory dwie książki: "Binek i Pulpet w królestwie chińskiego smoka"   oraz   "Binek i Pulpet w świątyni Majów". Obie oparte są na tej samej koncepcji książki obrazkowej z elementami gry. 


Autor Krzysztof Łaniewski - Wołłk w niesamowity sposó wykorzystuje architekturę książki tworząc fascynującą podróż tam i z powrotem, którą mały czytelnik może odbyć razem z sympatycznymi bohaterami. Książki są pełne szczegółów, które kuszą by je odkrywać i pobudzają wybraźnię. Ilustracje stworzył Adam Wójcicki, który sworzył bardzo sympatyczne postaci i zbudował niezwykle wiernie oddajace rzeczywistość wnętrza budowli. Z tyłu okładki zamieszczone jest zadanie, które należy rozwiązać bacznie wypatrując odpwiedzi podczas wspólnej podróży z Binkiem i Pulpetem.

Powiem z ręką na sercu, że to ukochana forma książkowa Szymona, który uwielbia szukanie szczegółów i kolorowe, wypełnione nimi ilustracje. Można samemu wymyslać do nich dialogi i historyjki, co jeszcze bardziej pobudza wyobraźnię. Czasami naprawdę się dziwię, jaki kreatywny potrafi być w tym mój [prawie] sześciolatek! Sama bardzo lubię książki obrazkowe, bo w przeciwieństwie do historyjek, które czytane w kółko się nudzą, tutaj zawsze można znaleźć coś nowego a i opowieść wymyślić nową!

Książki posiadają sztywne, kartonowe strony i są w dużym formacie 23,5 x 31,5 cm. Każda część to 10 stron.


Więcej o przygodach Binka i Pulpeta przeczytacie na stronie Wydawnictwa Dwie Siostry:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola