Moja ukochana dobranocka z dzieciństwa teraz w pięknym wydaniu książkowym - Muminki.

Gdybym miała wymienić swoje ukochane dobranocki z dzieciństwa "Muminki" zdecydowanie byłyby na pierwszym miejscu, a zaraz po nich Smerfy i Gumisie. Rezolutny Muminek, nieporadny i zabawny Ryjek, urocza Migotka, szalona Mała Mi, romantyczny Włóczykij i straszna, a jednocześnie żałosna Buka - nie można było nie pokochać tych bohaterów! Jakaż była moja radość, gdy Egmont wydał książeczki o Muminkach z ilustracjam bardzo przypominającymi grafikę z popularnej w moim dzieciństwie dobranocki!Tove Janson stworzyła świat i postacie, które kochają całe pokolenia! Kto nie oglądał kultowych Muminków na dobranoc? Kto nie bał się choć trochę Buki? Kogo nie wkurzał wredny Bobek i kto nie kochał Małej Mi, mimo że też była niezłą wredotą? Kto nie marzył o tym, by też zamieszkać w pięknym, niebieskim domu albo przeżywać  Muminkiem i jego rodziną niezwykłe przygody? Ta bajka - na podstawie książki fińskiej pisarki - miała w sobie prawdziwą magię, typową dla skanydnawskich historii!

Nigdy nie zapomnę jak moja młodsza siostra trzęsła się jak galareta na kolanach mamy na widok Buki, ale mimo to bajkę oglądała do końca i zawsze czekała na kolejne odcinki ;).


Wielka szkoda, że teraz zamiast tego typu bajek, nasze dzieci najczęściej oglądają młóckę w postaci Gumbala albo Młodych Tytanów... Całe szczęście, że "z pomocą" przychodzą książki takie jak te, które niedawno trafiły w nasze ręce prosto od Wydanictwa Egmont. Moje wspomnienia z dzieciństwa ożyły na nowo, a dzieciaki moga poznać Muminki w wersji bardzo zbliżonej do dobranocki z mojego dzieciństwa!

Ukazały się do tej pory dwie częśći:"Muminek i urodzinowy guzik" oraz "Muminek i pieśń oceanu". Niezwykle barwne, z krótkimi, prostymi opowiastkami, które zainteresują już kilkuletnie dzieci. Historyjki zostały stworzone na podstawie opowiadań Tove Janson.  Książeczki są częścią serii "Opowiadania z Doliny Muminków" i obecnie dostępne są w przedsprzedaży .Ja już czekam na kolejne części!


Jeżeli jesteście z pokolenia, dla którego "Muminki" to było to, na co się czekało cały dzień, zeby o 19.00 usiąść przed telewizorem i przenieść się do tej neizwykłej krainy, musicie sięgnąć po te książki!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola