Książeczki edukacyjne dla przedszkolaka - Wydawnictwo Olimp.

Szukasz książeczek dla przedszkolaka, które będą jednocześnie bawić i uczyć? Chcesz w fajny sposób wspierać naukę pisania literek i rozwijać wiedzę o otaczającym malucha świecie? Warto, byście sięgneli po aktywizujące książeczki, które poprzez zabawę będą rozwijać umiejętności i wzbogacać wiedzę dziecka. My ostatnio odkryliśmy Wydawnictwo Olimp - zobacz, jakie fajne książeczki dla przedszkolaków proponuje!Szymek niedługo skończy 6 lat i we wrześniu zaczął swoją przygodę z przedszkolem. Nie jestem tą  matką, która naciska na pisanie i czytanie i wychodzę z założenia, że na wszystko przyjdzie czas, aczkolwiek uważam, że stymulowanie dziecka w madry sposób jest jak najbardziej w porządku! I tu jedną z lepszych rzeczy są różnego rodzaju książeczki edukacyjne i aktywizujące, dzięki którym dziecko przez zabawę będzie zdobywać wiedzę i rozwijać zdolności manualne.

Niedawno dostaliśmy kilka takich właśnie książeczek od Wydawnictwa Olimp. Zapoznałam się z nimi z ciekawością, ponieważ nie znałam wcześniej tego wydawnictwa. Jak wypadły książeczki według mnie i według Szymona :) ?

Oferta Wydawnictwa Olimp jest podzielona na kategorie według wieku dzieci. Ja wybrałam 5 książeczek z kategorii 5-6 lat: 

  • LEŚNE SPOTKANIA - kalkuj, kopiuj, koloruj!
  • ŚRODKI LOKOMOCJI - kalkuj, kopiuj, koloruj!
  • POD I NAD - cały świat! Poznaję, maluję, eksperymentuję!
  • CYFRY i ich szyfry szkoła zręczności & doskonalenie umiejętności
  • LITERY i ich maniery szkoła zręczności & doskonalenie umiejętności

Seria KALKUJ, KOPIUJ, KOLORUJ! to książeczki aktywizujące o różnej tematyce, w której oprócz prostych kolorowanek, zadań typu labirynty, łączenie kropek czy dokańczanie rysunków, dzieci znajdą też kalki, które umożliwiają przerysowywanie ilustracji. Bardzo fajne ćwiczenie dla małych rączek! Szymon jest wielbicielem labiryntów i zadań matematycznych, więc te szczególnie mu podpasowały w tych książeczkach, ale kalki również go zainteresowały. 

Książeczki są kolorowe i naprawdę zachęcające. Zadania są dopasowane do wieku, a nie jakieś wydumane, a dzięki różnej tematyce można książeczkę dopasować do zainteresowań dziecka. U nas jak wiecie las jest jak drugi dom, więc LEŚNE SPOTKANIA nam bardzo przypasowały, natomiast ŚRODKI LOKOMOCJI interesują chyba każdego chłopca, więc stąd wybór.
"POD I NAD - cały świat" to książeczka podzielona na sekcje: woda, ląd i powietrze. Dzieciaki dowiadują się z niej, co ciekawego dzieje się w każdej z tych części naszego otoczenia, rozwiązują zwiazane z tym zadania i sa zachęcne do robienia eksperymentów. Dzięki wielu propozycjom doświadczeń książeczka staje się praktycznie interaktywna. Dzieci uczą się m.in. oczyszczać wodę czy wytwarzać wiatr. Dowiadują się z tej książki też sporo o ekologii.

Bardzo lubimy książki związane z przyrodą, więc ta nas zainteresowała i nie zawiodła. Szczególnie podobają mi się pomysły na eksperymenty, a niektóre kolorowanki sama bym chętnie pokolorowała :).
Seria SZKOŁA ZRĘCZNOŚCI I DOSKONALENIE UMIEJĘTNOŚCI, to książeczki w formie zmazywalnej, czyli zalaminowane strony, po których można wielokrotnie pisać i zmazywać. Świetna sprawa dla małych perfekcjonistów [U nas przez jakiś czas każda nieudana kreska sprawiała, że kartki a nawet całe książki lądowały w koszu]. 

Wybrałam litery i cyfry, bo tego aktualnie uczy się w orzedszkolu Szymon. Nie naciskam na jakieś specjalne ćwiczenia w tym kierunku, a tutaj w formie zabawowej synek może sobie ćwiczyć pisanie, ładną kreskę i ogólnie małą motorykę. Oprócz laminowanych kartek, książki posiadają też zwykłe, a oprócz ćwiczeń związanych z pisaniem liter i cyfr, są też kolorowanki i inne zadania. W niektórych trzeba wykorzystać naklejki, które są też w formie nagród za wykonane ćwiczenia. Do książeczek dołączone są pisaki z gąbeczką.
Trzeba przyznać, że wszystkie książeczki edukacyjne Wydawnictwa Olimp są bardzo przyjazne dzieciom. Stworzone tak, by wzbogacały wiedzę o otaczającym świecie, budziły ciekawość i rozwijały wyobraźnię. Kolorowe i pomysłowe. Bardzo podoba mi się to, że ich treść nie jest przesadzona, co się często zdarza w książkach edukacyjnych - czasami są w nich takie zadania, które zamiast sprawiać przyjemność, frustrują za wysokim poziomem trudności, a książeczka zamiast uczyć przez zabawę staje się czymś na kształt podręcznika. Tutaj tego nie ma!

Całą ofertę Wydawnictwa Olimp można znaleźć na stronie: https://wydawnictwoolimp.pl/
Podczas zabawy z książeczkami Wydawnictwa OLIMP towarzyszą nam kredki i flamastry marki CRICCO. Kredki trójkątne są idealne dla młodszych dzieci i tych, które jak Szymon mają nieprawidłowy chwyt [pracujemy nad tym i umie, ale przyzwyczajenie i upór robią swoje]. Kredki CRICCO są też bardzo miękkie, dzięki czemu mają piękne, żywe kolory. Dzieciaki uwielbiają nimi kolorować! Flamastry pędzelkowe robią jeszcze większą furorę - już choćby przez swoje pomysłowe opakowanie w formie plastikowego etui. Bardzo to poręczne, szczególnie na wyjazdach. Pisaki są dość duże i fajnie trzyma się je w dłoni takze młodszemu dziecku.

Odwiedźcie profil CRICCO na Facebooku i zobaczcie więcej fajnych przyborów plastycznych: CRICCO na facebooku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola