Wiosenne porządki i mój niezależny test środków czystości marki Gold Drop.

Został tydzień do Wielkanocy i dla wielu pań domu jest to czas intensywnych, wiosenno - świątecznych porządków. Mimo, że sprząta się przecież na bieżąco to jednak większość z nas myje przed Świętami okna,robi gruntowniejsze porządki w szafach, pierze pościele, koce i firanki i stara się, żeby mieszkanie lśniło i pachniało czystością. To przedświąteczne sprzątanie chyba jakoś tak wzmaga w nas świateczny nastrój! 

Jakich środków użyć, żeby porządki były jak najbardziej efektywne a przy tym łatwe i szybkie? [Grafika: pixabay.com]

PRANIE 

To jedno z tych zajęć domowych które naprawdę lubię i to nie tylko dlatego, że teraz to właściwie pralki piorą za nas. Lubiłam nawet wtedy, kiedy jako nastolatka prałam z mamą we "Frani". Jakoś tak mnie relaksuje segregowanie ciuchów  i rozwieszanie na sznurach na dworzu, kiedy wiatr rozwiewa ich świeży zapach :).  Mimo mojej całej sympatii do prania, wkurzam się jednak niemiłosiernie, kiedy wyjmuję rzeczy z pralki, a one są nadal brudne, bo srodek, którego użyłam nie spełnił swojego zadania ... Niestety zdarza się to dosyć często ...

Marka Gold Drop proponuje serię BOOSTER, któa obejmuje płyny do prania i do płukania, odplamiacze, wybielacze. 

W moje ręce trafił płyn do prania Booster Color, który według producenta ma zapewnić oprócz  usuwania brudu także ochronę koloru. Dzięki zawartości mleczka kokosowego płyn jest delikatny dla skóry i antyalergiczny. Otrzymałam do testów też koncentrat płynu do płukania w wersji o zapachu róży oraz orchidei

Moja opinia:

Płyn do prania poradził sobie z zadaniem, które przed nim postawiłam i pranie zrobione z jego użyciem było czyste, świeże i pachnące. Nie wrzuciłm jednak do pralki mocno zabrudzonych ubrań, a głównie koce, swetry czy inne delikatne rzeczy, bo uważam, że jednak płyny do prania lepiej sprawdzają się właśnie do tego typu rzeczy!

Koncentraty do płukania pachną naprawdę obłędnie. Zachwyciła mnie szczególnie orchidea z proteinami kaszmiru. Zapach jest całkiem trwały, co czuć podczas rozwieszania prania na dworze albo gdy suszy się w pomieszczeniu. Po wyschnięciu ubrania pachną, choć nie z taką intensywnością, jak po wypłukaniu w droższym, poplarnym płynie. Sa jednak miękkie i nie mam zastrzeżeń do tego płynu.


MYCIE OKIEN

Odkąd mam porządne okna, pomiędzy które nie wpada deszcz i błoto, mycie ich uważam za całkiem spoko zajęcie :).

Od Gold Drop dostałam do testów płyn do szyb Window Plus, aczkolwiek nie będę ukrywać, że znałm go juz wcześniej i dosyć często go używam!

Moja opinia:

Płyn nie ustępuje pod względem jakości droższym odpowiednikom znanych firm. Przynajmniej ja nie dostrzegam większych różnic. Nie zostawia smug ani zacieków, usuwa zanieczyszczenia, dobrze się rozpyla. Jedyne, co mnie zawsze drażni w płynach do szyb, to niezbyt ładny zapach, ale myślę, że w tym przypadku to sprawa drugorzędna.


ŚCIERANIE KURZY

W naszym mieszkaniu na poddaszu, gdzie jest dosyć suche powietrze, kurzu jest sporo. Dobry środek jest więc dla mnie bardzo ważny!

Od Gold Drop dostałam płyn do mebli Gold Wax, który ma zapewniać meblom połysk, pielęgnować je i zapobiegać ponownemu, szybkiemu osadzaniu się kurzu.

Moja opinia:

Polubiłam ten środek! Ma wygodną formę sprayu, ładnie pachnie i ścieranie kurzu z nim to pestka. Widać wyraźnie, że kurz wolniej osiada na meblach czyszczonych Gold Waxem. 
W przeciwieństwie do środków w aerozolu większość osiada tam, gdzie powinna, czyli na meblach, a nie jest rozpylana w powietrzu, a dzięki przejrzystej, plastikowej butelce widać, jaki mamy stan płynu.
MYCIE PODŁÓG


Jeśli chodzi o mycie podłóg to wiele zależy od tego z czego te podłogi są. inaczej pielęgnuje sie parkiet, inaczej panele, a inaczej płytki. Ja mam w mieszkaniu prawie same panele i tutaj kluczowa okazała się mikrofibra - kupiłam niedawno taki mop i jestem nim zachwycona! Teraz tylko jeszcze odpowiedni płyn i moje podłogi będą lsnić ...

Czy płyn Floor Gold Drop się sprawdzi? Wersja, która do mnie trafiła ma zapach kwiatów wiśni a wsowim składzie silikon, który ma ułatwić rozprowadzenie płynu na powierzchni i dać mu poślizg ułatwiający mycie bez smug i zacieków.

Moja opinia:

Powiem szczerze - ten duet, czyli mikrofibra i płyn Floor to jest to! Wcześniej używałam do mycia podłóg zwykłego mopa i niestety zostawały okropne smugi i zacieki bez względu na to, jakiego użyłam płynu. Teraz moje podłogi są czyste i lśniące, czuć też po użyciu płynu Floor delikatną warstewkę jak po pastowaniu. Zapach jest przyjemny. 

MYCIE NACZYŃ

Mycie naczyń to jest moja zmora ... Nie tylko przez to, że nie lubię tej czynności samej w sobie, ale też przez egzemę, która dokucza mi od lat. Są płyny, które świetnie myją gary, ale za to masakrycznie podrażniają moje dłonie, a z kolei te delikatniejsze, są mało wydajne i nieskuteczne. 

Czy Gold Cytrus będzie dobrym kompromisem pomiędzy czytsością naczyń, a pielęgnacją moich dłoni? Według producenta zapewnia on czyste naczynia bez smug, dobrze się pieni i chroni skórę rąk dzięki gliderynie.

Moja opinia:

Miałam do czynienia z płynem Gold Cytrus już wcześniej, ale zrezygnowałam z niego, bo był mało wydajny. A tutaj, proszę - odmiana! Po dodaniu do składu witamin A, E i F oraz ulepszeniu produktu, używam go z prawdziwą przyjemnością i niemałym zdziwieniem, że jest tak wydajny i tak dobrze się pieni. Co ważne, moje dłonie znoszą go doskonale! Cena jest niemal o połowę niższa niż cena reklamowanego płynu, który kupowałam, więc warto sie zastanowić nad stałą zmianą!PODSUMOWANIE

Produkty Gold Drop wypadły w moim teście bardzo dobrze. Jak na swoją niewysoką cenę, są skuteczne, a poza tym wygodne w użyciu i wydajne. Myślę, że jest to dobra alternatywa dla drogich, reklamowanych środków czystości, dla osób któe chcą oszczędzić.

Porządki z Gold Drop są całkiem przyjemne, szczególnie, że oferta produktów jest tak bogata, że znajdziesz w niej środki do każdego miejsca w domu i każdej powierzchni. Te do łazienki, kuchenki, na rdzę i kamień, do kominka i jeszcze inne, ocenię w drugiej części recenzji za jakiś czas.


Ciekawa jestem, czy znacie środki marki Gold Drop i jakie są wasze opinie? Polećcie swoje sprawdzone środki do wiosennych [i nie tylko] porządków!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola