Kanał telewizyjny i aplikacja na smartfona dla dzieci, które bawią i uczą - Da Vinci Kids.

Przed zdobyczami techniki i cywilizacji nie uciekniemy, bo są one już teraz nieodłączną częścią naszego życia a dla naszych dzieci codzienna obecność tych urządzeń jest po prostu czymś naturalnym. Dlatego ja nie jestem zwolenniczką odcinania dzieci o telewizji, tabletów czy smartfonów. Uważam, że naszym, rodzicielskim zadaniem, jest uczyć dzieci korzystać z tych urządzeń mądrze – z umiarem i tak, by to bawiło, ale i uczyło. Kluczowe są tutaj dwie sprawy: kontrola czasu, jaki dziecko spędza przed ekranem i wybór odpowiednich programów i aplikacji. Przychodzę wam z pomocą - znalazłam taki kanał i aplikację, która nie zawiedzie rodziców, a dzieciom przyniesie to, co najlepsze – naukę przez zabawę.
W związku z tym, że telewizor i smartfony są w naszym domu a moim dzieciom zdarza się z nich korzystać, chcę pokazać wam dzisiaj, co moje pociechy na tych ekranach i monitorach oglądają, a ja razem z nimi i po prostu TO UWIELBIAMY! [Podkreślę tylko, że Julia dostała swój telefon „dopiero” na Komunię, a Szymon nie posiada żadnego własnego sprzętu elektronicznego, tylko korzysta od czasu do czasu z rodzicielskiego dobytku. Ale o tym, czy i kiedy kupić dziecku tablet albo smartfon będzie osobny wpis za jakiś czas. ]

DA VINCI KIDS, który mamy w pakiecie Polsatu Cyfrowego to kanał telewizyjny, na którym wasze dzieci nie obejrzą krzykliwych kreskówek ani filmów z humorem raczej dla dorosłych. Tutaj jest mądrze, ciekawie i kreatywnie! Twórcy kanału DA VINCI KIDS doskonale wiedzą, co interesuje dzieci i swoimi programami starają się odpowiadać na wszystkie dziecięce pytania właściwie z każdej możliwej dziedziny, inspirować najmłodszych do działania, pobudzać w nich kreatywność i twórcze myślenie oraz miłość do otaczającego nas świata!DA VINCI KIDS to …
Ponad 2500 filmów, które odpowiadają na pytania zadawane przez dzieci. Nasze wielokrotnie nagradzane programy z humorem, wyobraźnią i solidną dawką merytorycznej wiedzy poruszają tematy z następujących dziedzin:
  • Fizyka, matematyka i technologia
  • Zabawa i zrób to sam
  • Historia i wielkie osobowości
  • Kultura
  • Życie i natura
  • Sport i rozrywka”


Moje serce kanał Da Vinci podbił, kiedy pewnego dnia, ogłupiała od kreskówek typu „Młodzi Tytani” czy „Niesamowity świat Gumbala” zaczęłam przeskakiwać po kanałach w poszukiwaniu czegoś NORMALNEGO dla dzieci i trafiłam na kanał 170 a tam „Była sobie ziemia” - bajka mojego dzieciństwa, która dla mnie nigdy „nie wyjdzie z mody”! Jak ja uwielbiałam te niesamowite opowieści siwobrodego staruszka, który o ewolucji i ekologii opowiadał tak, jakby były to najpiękniejsze baśnie! Widząc tę bajkę na Da Vinci wiedziałam od razu, że trafiłam w dobre miejsce dla moich dzieciaków! Nie pomyliłam się!


[Grafika: davinci.tv]


Oprócz kultowej serii „Było sobie ...” znajdujemy tu mnóstwo innych inspirujących i ciekawych programów. Julia gustuje szczególnie w tych z kategorii „Zrób to sam”, bo ma duszę artystki i uwielbia tworzyć swoje małe dzieła. I tak na przykład z „Artzooką” robi „śmieciowe” dzieła sztuki a z Matim i Dadą z programu „Mati, Dada i sztuka” poznaje dzieła najwybitniejszych artystów. Z kolei Szymon to mały eksperymentator [dziś na przykład za pomocą strzykawek mieszał ze sobą wodę i różne soki ;)] i z największym zainteresowaniem śledzi programy takie jak „Domowa nauka” Steva Spanglera. Z kolei cała nasza czwórka – łącznie z tatą – po prostu kocha programy o zwierzętach i tajemnicach natury, więc jak tylko pojawiają się w programach takich jak „Zagrożone gatunki”, 'Ogród Darwina” czy „Projekt eksploracja: bajeczna planeta” trudno oderwać nas od telewizora. A w trakcie oglądania i potem dyskusjom nie ma końca :). Warto wspomnieć, że po 20.00 Da Vinci emituje także programy popularnonaukowe dla dorosłych.


Niedawno oprócz kanału telewizyjnego DA VINCI uruchomiło także aplikację na smartfony i tablety. Jest ona dostępna w App Store dla urządzeń z systemem iOS i w Google Play dla systemu Android. W aplikacji DA VINCI nasi milusińscy znajdą ponad 2500 filmów z dziedzin takich jak matematyka i fizyka, przyroda czy prace plastyczne, opracowanych w oparciu o programy nauczania i bez reklam. Każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie, a my jako rodzice możemy mieć pewność, że zapewniamy dzieciom rozrywkę na wysokim poziomie, która je rozwija.


[Grafika: davinci.tv]Aplikacja DA VINCI to świetny sposób na domową nudę, ale też na dłuższą podróż czy chociażby stanie w długiej kolejce. Nie czarujmy się – wystarczy się rozejrzeć dookoła, by widzieć co chwilę dzieci z tabletami i smartfonami – jest nam łatwo zająć pociechy w ten sposób. Warto więc zadbać o to, by w przeważającym stopniu było to dla nich także ciekawe i rozwijające.Podsumowując powiem tak: odrobina „głupawki” w stylu Mario Bros czy jakiejś mało zrozumiałej dla staruszków kreskówki jeszcze nikomu nie zaszkodziła! Nie każda zabawa musi być edukacyjna, podobnie jak nie każda bajka, którą ogląda dziecko. Jednak umówmy się treści mądre i rozwijające nasze pociechy powinny stanowić decydowaną przewagę pośród tego, co ogląda i w co gra nasze dziecko. Z DA VINCI ta „równowaga” zostanie zachowana i w myśl przysłowia” wilk syty i owca cała, pociecha dostanie ten swój tak pożądany tablet, ale obejrzy na nim takie programy, które wpłyną na niego pozytywnie!


UWAGA! WYPRÓBUJ APLIKACJĘ DA VINCI ZA DARMO!

Mam dla was kody na darmowy dostęp do aplikacji DA VINCI przez 30 dni, więc jeśli chcecie wypróbować ją i sprawdzić, czy napisałam prawdę ;) piszcie na maila: wokoldzieciblog@gmail.com albo wiadomość prywatną na facebooku: Wokół Dzieci

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola