Idealne klocki dla sześciolatka - jeżyki, listki, puzzle i mini blocks polskiej marki Wader.

Nie przesadzę chyba jeśli powiem, że KLOCKI to jedna z najbardziej rozwijających zabawek dla dzieci - i to w każdym wieku! Warto wiedzieć, że klocków  jest milion rodzajów i nic straconego, jeśli dziecka akurat nie interesują kultowe LEGO! 

Razem z Szymonem zapraszam na przegląd klocków polskiej marki WADER. Ciekawe, które klocki pokocha twoje dziecko - jeżyki, listki, puzzle czy bardziej tradycyjne mini blocks?KLOCKI JEŻYKI

Są to klocki, które składa się na zasadzie rzepów - kolce umieszczone na plastikowych płytkach świetnie sie ze sobą łączą. Klocki mają bardzo różnorodne kształty, dzięki którym możliwości tworzenia jest naprawdę mnóstwo! Klocki łączą się dosyć łatwo, a dzięki swojej strukturze pełnej wypustek są też bardzo fajne do ćwiczeń w zakresie Integracji Sensorycznej. Bardzo fajnie pomagają ćwiczyć małe paluszki i sprawność manualną.

Jak widać na zdjęciach budujemy z Jeżyków pociągi, drzewka i domki, ale Szymon również zupełnie sam wymyślił sobie klockowe jedzonko i konstruował kolorowe chamburgery, hot dogi, pizze i frytki 😉

Klocki Jeżyki kupisz tutaj: Klocki Jeżyki WaderKLOCKI LISTKI


Forma klocków, z którą wcześniej nie mieliśmy żadnej styczności. Nawet nie pomyślałam, że można w taki sposób podejść do tematu klocków, dopóki nie dostaliśmy LISTKÓW od Wadera. Listki to klocki o bardzo fantazyjnych kształtach, które umożliwiają budowanie trójwymiarowych knstrukcji od ludzików, przez zwierzątka po pojazdy. Ich składanie wymaga dość dużej precyzji, dzięki czemu doskonale ćwiczą małe rączki, a nietypowe kształty pobudzają dziecięcą wyobraźnie.

Zabawa Listkami wymaga czasu i koncentracji, więc trzeba brać to pod uwagę planując zabawę nimi. Kombinowanie, jak by je tutaj poskładać, żeby stworzyć wymyśloną figurę, jest jednak wspaniałym ćwiczeniem małej główki idealnym dla przedszkolaka! Nawet mój mały nerwus, potrafi się wyciszyć tworząc z tych klocków 😊

Klocki listki kupisz tutaj: Klocki Listki Wader
KLOCKI PUZZLE

Czy puzzle koniecznie muszą kojarzyć się wyłącznie z układanką przedstawiającą jakiś obrazek? Nie! Wader proponuje plastikowe, bajecznie kolorowe klocki, które z wyglądu przypominają puzzle i także na zasadzie puzzli łączy się je ze sobą, ale dziecko tworzy takie konstrukcje, jakie tylko podpowie mu wyobraźnia. Jedyny warunek jest taki, że muszą być płaskie. Od kwiatków, przez litery i cyfry po bardziej złożone konstrukcje jak auta czy domki.

Powiem wam z ręką na sercu, że u nas dosyć długo te klocki leżały w pudełku i Szymon był jakoś sceptyczny w stosunku do nich. Przyszedł jednak dzień, w którym chyba dojrzał do podjęcia próby budowania z nich i wtedy jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki już ich właściwie do pudełka nie schował. Są w ciagłym użyciu i powstają z nich coraz to nowe, pomysłowe twory. Ostatnio są to przede wszystkim wędki na ryby oraz łuki ze strzałami i rycerskie miecze, które widzicie na ponizszych zdjęciach 😏

Ich prostota daje ogromne pole do popisu dziecięcej wyobraźni, rozwija sprawność manualną, ćwiczy koncentrację i zdolność logicznego myślenia. 

Klocki kupisz tutaj: Klocki Puzzle Wader


KLOCKI MINI BLOCKS

To klocki w wersji tradycyjnej, które są kombatibylne z większością klocków tego rodzaju [np. z Lego Duplo]. Uroamziceniem są tutaj takie kształty jak niewielkie "rureczki" czy autka, które można ze sobą łączyć. W dużym zestawie jest aż 300 elementów, co umożliwia zabawę na naprawdę dużą skalę 😊

Zabawa klockami Mini Blocks spodoba się właściwie każdemu kilkulatkowi. Klocki Wader są bardzo estetycznie wykonane, bezpieczne i kolorowe.

Klocki Mini Blocks znajdziesz tutaj: Mini Blocks Wader
A może wszystkie klocki na raz?

To jest moja ulubiona wersja zabawy klockami - łączenie przeróżnych wariantów i zestawów w jednej zabawie! Z Mini Blocks wychodzą świetne domki, są też autka, z kolei z Jeżyków można zrobić idealne drzewka, a z Listków wiatrak i ludzika, do tego łąka z Puzzli i fantastyczna zabawa gwarantowana!Ulubione klocki sześciolatka

Gdybym miała wybrać jedne, które najbardziej lubi Szymek, na chwilę obecną byłyby to klocki Puzzle. Samą mnie to zaskakuje, bo jeszcze kilka miesięcy temu  zdecydowanie byłyby to "bardziej zwyczajne" mini blocks. Jest to jednak dowód na to, jak bardzo i szybko nasze dzieci sie zmieniają, rozwijają i dojrzewają do coraz trudniejszych, wymagających większej koncentracji i wyobraźni zabawek! I mnie te zmiany szalenie cieszą!

Warto proponować dziecku różne warianty klocków i nie zmuszać go do zabawy konkretnymi na siłę, a pozwolić wybierać samemu i obserwować właśnie taką ewolucję, która sprawia, że zmieniają się jego gusta i sięga po coraz to inne zabawki! 

Ja uwielbiam obserwować Szymona skoncentrowanego na zabawie klockami i dumnego ze stworzonych budowli, a wspólna zabawa klockami to świetny sposó na spędzenie razem czasu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola