Bajki, które uczą dzieci rozumieć i akceptować inność. Wydawnictwo Piętka.


Za nami Światowy Dzień Zespołu Downa - obchodziliśmy go 21 marca, a przed nami Światowy Dzień Autyzmu obchodzony 2 kwietnia. To idealny czas, aby pokazać ci książki, które w piękny i mądry sposób uczą dzieci [i dorosłych] rozumieć i akceptować inność związaną z chorobą czy zaburzeniem. Poznaj niezwykłą serię książek Heleny Krajlic wydaną przez Wydawnictwo Piętka!O inności trzeba rozmawiać!


Zespół Downa, autyzm, padaczka, astma czy choćby dysleksja to schorzenia i zaburzenia, z którymi nasze dzieci spotykają się tak naprawdę na co dzień. Rolą nas, rodziców, jest sprawić, by podchodziły do dzieci z tymi i innymi problemami, jak do równych sobie, a nie gorszych przez swoją inność. Niestety wciąż sami dorośli nie potrafią w ten sposób podchodzić, a z inności robią temat tabu ... Tak być nie powinno! Dlatego cieszę się, że są książki takie jak te!

Inny nie znaczy gorszy!

Seria napisana przez Helenę Krajlić, zilustrowana przez Maję Lubi a wydana przez Wydwnictwo Piętka to piękne, pełne ciepła i miłości historyjki o dzieciach, które troszkę różnią się od innych poprzez swją chorobę czy zaburzenie. Celowo piszę "troszkę", bo tak powinniśmy to rozumieć - Zespół Downa, autyzm czy inna choroba różnią nas tylko w niewielkim procencie! Zasługują na taki sam szacunek, tak samo kochają i odczuwają smutek i ból, tak samo potrzebują przyjaźni, miłości, drugiego człowieka!

Czytamy i rozmawiamy!

W naszej biblioteczce są trzy tytuły z serii: "Mam Zespół Downa", "Sekret Laury" i "Janek jest inny". Julka jest już w takim wieku, że rozumie pojęcie chorób i wyraźnie dostrzega różnice między zdrowymi a chorymi dziećmi i tematyka książek bardzo ją zainteresowała. Przeczytała wszystkie i padło wiele pytań, na które starałam się szczerze odpowiadać. Widziałam, z jaką wrażliwością do tego podeszła i bardzo mnie to ucieszyło!

Sposób, w jaki autorka opisuje choroby dotykające dzieci podkreśla przede wszystkim to, że są one tak samo wartościowe i godne miłości jak dzieci bez dysfunkcji!


Oprócz bardzo ważnego przekazu, książki zawierają też śliczne ilustracje, które wręcz emanują ciepłem, wydane są w dużym formacie ze sztywną okładką.

Bardzo warto mieć te książeczki w dziecięcej biblioteczce! Więcej informacji na stronie wydawnictwa: Wydawnictwo Piętka - książki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola