'Tajemnica magicznej dyni' i 'Kraina Obi-boków' - książki, o magii, przyjaźni i odwadze.

Literatura fantasy kojarzy się raczej z książkami dla dorosłych, ewentualnie dla nastolatków. W moim przekonaniu to gatunek dosyć trudny i nie dla każdego. Może nawet niszowy. Okazuje się jednak, że literatura fantastyczna jest odpowiednia nawet dla dzieci. Krakowskie Wydawnictwo Skrzat wypuściło niedawno serię "Fantasy dla dzieci", która jest tego dowodem!
Seria "Fantasy dla dzieci" jest przeznaczona dla dzieci od 7 roku życia.  Do tej pory ukazały się w niej dwa tytuły: "Tajemnica magicznej dyni" Renaty Opali i "Kraina Obi-boków" Mariusza Niemyckiego.

Szukasz książki, która wciągnie twojego starszaka i sprawi, że nie będzie mógł się od niej oderwać tak, jak nie może oderwać się od swojego tableta? Takiej, o któej będzie ci opowiadał z wypiekami na twarzy? Seria "Fantasy dla dzieci" od Skrzata to może być właśnie TO!


"Kraina Obi-boków" to historia na pozór zwyczajnego chłopca - Kuby, który jednak pewnego dnai odkrywa, że jego szczur mówi ludzkim głosem, a jego najbliżsi zaginęli w niewyjaśnionych okolicznościach. Chłopiec odwiedza tajemniczego stryja, żeby ten pomógł mu odnaleźć rodziców i siostrę ... I tak zaczyna się jego niesamowita przygoda pełna magii.

"Tajemnica magicznej dyni" to z kolei opowieść o książęcym rodzeństwie Marcelince i Marcelu. Braciszek chcepomóc siostrze, która zachorowała na tajemniczą chorobę i wybiera się w niebezpieczną podróż po lekarstwo zwane "dynią" [które oczywiście taką zwyczajna dynią wcale nie jest]. Żeby ją zdobyc musi przemierzyć krainę Strachoty, a na swojej drodze napotka wiele przygód i niebezpieczeństw ...

Obie książeczki oprócz tego, że mają w sobie magię dzięki niezwykłym zjawiskom i istotom, mówią też o tych codziennych, a jednak jakże magicznych rzeczach: miłości, poświęceniu, lojalności, odwadze i sile rodziny.Myślę, że najlepszym podsumowaniem tej recenzji będzie moja refleksja: podczas gdy nasze współczesne dzieci szukają magii w agresywnych, krzykliwych grach komputerowych czy przerysowanych bajkach ona wciąż jest na swoim miejscu - właśnie w książkach! Tam była w dzieciństwie naszych rodziców, naszym i jest nadal. Prawdziwa, stworzona dzięki wyobraźni, w "czystej formie" - magia słowa pisanego, które przenosi do zupełnie innych swiatów i sprawia, że żyje się podwójnie... 
Warto, naprawdę warto, nauczyć dzieci tę magię w książkach odkrywać ...
"Kraina Obi-boków"
Autor: Mariusz Niemycki
Ilustrator: Suren Vardanian
Stron: 192

"Tajemnicza magicznej dyni"
Autor: Renata Opala
Ilustrator: Magdalena Sikora
Stron: 176

Więcej informacji o książkach z serii "Fantasy dla dzieci" znajdziecie na stronie Wydawnictwa Skrzat: seria "Fantasy dla dzieci"Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola