Seria książeczek o wilku, którego pokochały miliony dzieci na całym świecie!

"Przygody wilka" to bestsellerowa seria książeczek, w których francuska autorka w niezwykle zabawny i przystępny dla najmłodszych  sposób porusza codzienne zjawiska i problemy. W Polsce wydało ją gdańskie Wydawnictwo Adamada, które specjalizuje się w wydawaniu bestsellerów literatury dziecięcej!"Drugiego takiego wilka ze świecą szukać. Był na Marsie i w amazońskiej dżungli, grywa w piłkę, piecze wyborną szarlotkę,
a na dobranoc czyta zającowi historie o dzielnych rycerzach. Mimo że znają go już 2 000 000 dzieci na całym świecie
(czyli tyle, ilu mieszkańców liczy sobie Warszawa), nie czuje się gwiazdą. Żyje sobie spokojnie w Dalekim Lesie. Znacie go?"


Tak o serii książeczek "Przygody wilka" pisze Wydawnictwo Adamada, które wydało już 8 książeczek, którym towarzyszy także maskotka cudacznego wilka!

Do naszej biblioteczki trafiły dwie części "Przygód wilka", a mianowicie "O wilku, który chciał się zakochać" i "O wilku, który podróżował po świecie". Obie niezbyt grube, z niewieką ilością tekstu, ale za to bajecznie kolorowe, zabawne i przemawiające do dziecinnej wyobraźni!

Wilk jest niesamowicie sympatycznym zwierzakiem - cudakiem! Zarówno przez swój wygląd: nieproporcjonalnie długi pysk z wystającymi zębami wielkie oczyska, jak i przez swoją osobowość i przygody, jakie go spotykają.Codzienne sprawy i zjawiska przysparzają naszemu wilkowi niemało kłopotów, ale ostatecznie wszystko kończy się dobrze i w każdej książeczce wilk uczy się czegoś ważnego np. co trzeba zrobić, aby znaleźć miłość albo dlaczego warto podróżować i zwiedzać świat.

Książeczki bardzo miło się czyta i podczas takiego wspólnego czytania z dziećmi buzia sama się śmieje - i czytającemu i mały słuchaczom!  Cał seria spodoba się już 3 - 4 latkom i nie znudzi nawet szkolniakom [czego dowodem są Julia i Szymon - z różnicą wieku 4 lat oboje tak samo lubią wilka].


"Przygody wilka"
Autorka: Orianne Lallemand
Ilustracje: Eleonore Thuilier
Wydawnictwo Adamada

Seria wyróżniona w konkursie Świat przyjazny dziecku zorganizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka."Przygody Wilka poznały już 2 000 000 dzieci na całym świecie, w 20 krajach stały się bestsellerem, a we Francji weszły nawet do kanonu lektur szkolnych. "

www.adamada.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola