Klocki Blocki - konstruuj, łącz, baw się!

Klocki to taka zabawka, którą rodzice mają niekiedy ochotę wysłać w kosmos za te piekielnie bolące stopy po stąpnięciu na taki jeden, co to zapodział się gdzieś na dywanie. Podobno nie wiesz do końca, co to znaczy być rodzicem, jeśli nie znasz bólu po wdepnięciu na klocek ;).


Wyłączając jednak te epizody, miłość do klocków dzielimy razem z naszymi dziećmi. Nie ma chyba bowiem bardziej wszechstronnej, rozwijające pod wieloma względami, dającej większe pole do popisu wyobraźni i zapewniającej więcej fantastycznej zabawy. Fajne klocki potrafią zająć dziecko nawet przez godzinę, a to przecież dla rodziców naprawdę COŚ!


Dziś przedstawiam wam Klocki Blocki - nasze najnowsze odkrycie klockowe!
O Klockach Blockach....


... można powiedzieć wiele! Najważniejsze jest jednak to, co wyróżnia je spośród innych klocków tego typu. Dla mnie to przede wszystkim CENA, która jest o wiele niższa niż w przypadku popularnej marki klocków dla dzieci, a nie odejmuje blockom jakości! Ja powiem szczerze - nie stać mnie na oryginalne klocki LEGO. Porządny, duży zestaw kosztuje nawet 500 zł, a to nie owijając w bawełnę koszt naszego tygodniowego utrzymania, także wiecie... ;).Na szczęśćie są Klocki BLOCKI! Klocki nie ustępujące LEGO jakością, a na każdą kieszeń!

W ofercie znajduje się kilkanaście rodzajów klocków m.in. WOJSKO, POLICJA, MISJA NA MARS czy NA BUDOWIE, a w każdym z nich wiele różnych modeli. Dla dziewczynek jest jeden typ klockówpod nazwą LALILANDIA i znajdziemy tutaj 17 dużych zestawów klocków m.in. LETNIE PLAŻOWANIE, WILLA NA PLAŻY czy GARDEROBA GWIAZDY. Wybór jest naprawdę ogromny, a cena sporego zestawu już od ok. 35 zł!


Klocki Julki

Seria: LALILANDIA, model: W STADNINIE

Julia uwielbia konie i kucyki, dlatego jej wybór padł na stadninę z serii Lalilandia. W zestawie oprócz samej stadniny znajdują się dwa ludziki, konik i przyrządy do trenowania. Żywe kolory, ruchome elementy i optymalne rozmiary, które pozwalają trzymać złożoną stadninę na półeczce to  niewątpliwe plusy tego zestawu.

Przyznam szczerze, że zestaw złożony z 225 klocków mieści się jeszcze w granicach mojej cierpliwości, więc składałyśmy z Julią razem 😊. Zestaw Szymona to juz wyższa szkoła jazdy, ale o tym za chwilę...

W zabawie udział wzięła też dziewczynka z mini zestawu blocków, również z serii Lalilandia, który Julce przyniósł Mikołaj. Przyznacie, że ze swoim leżaczkiem świetnie wygląda pod palemką tuż przy stadninie 😉? 


Klocki Szymka

 Seria: WOSJKO, model: CZOŁG


Najpierw było składanie. Dłuuuuuuuuuuuuuuuuugie składanie w wykonaniu taty. Mama nie bierze się za takie rzeczy. Mistrzem klockowej cierpliwości jest tata. Na szczęście 😏

Złożenie niemal 900 elementów w pełną szczegółów maszynę bojową nie było łatwe. Jeden wieczór nie wystarczył. Tata siedział i siedział, i szukał, i dłubał, i kombinował... O tak jak na zdjęciu:


Po dwóch dniach były wreszcie efekty. Kawał niezłego czołgu z bardzo realistycznymi detalami i taka oto radość małego pasjonata wojska i klocków. Tata mówi, że było warto się pomęczyć. Nawet, kiedy trochę po złożeniu czołg spadł na ziemię i się rozpadł, a potem drugi raz i trzeci... 😜

Czołg jest bardzo bogaty w szczegóły i efektowny, jednak ma mały minus - nie jeździ. To znaczy nie tak, jak typowy pojazd - zabawka, bo kółeczka się nie kręcą. Nie odbiera to jednak możliwości zabawy, bo gąsienice sprawiają, że czołg w pewien sposób sunie po nawierzchni.


A teraz jest zabawa... I jak to z klockami bywa często składanie ich po swojemu. Jak widać na załączonym obrazku czołg już nieco zmienił swój wygląd, a czołgistą stał się jeden z bohaterów Star Wars... ;).


Wasze dzieci lubią klocki? Jestem pewna, że tak! Mam nadzieję, że wy macie troszkę więcej zdolności i cierpliwości do ich składania niż ja, a jeśli nie, to zaangażujcie dziadka, babcię, ciocię, wujka i kogo tylko się da, bo o zaletach zabawy klockami można napisać książkę, a dzieciństwo bez klocków traci dużo uroku!

P.S. Najgorszy dramat rodzica to wcale nie ten osławiony klocek wbijający się w stopę! To taki cudowny czołg, samolot czy domek z setek, ale to setek elementów, który po kilkugodzinnym składaniu, spadnie dziecku na podłogę...  😱 No nie ma zmiłuj, trzeba składać drugi raz. I trzeci. I osiemsetny też. 😉 Radość dziecka - bezcenna!

Po duży wybór klocków idźcie na: klocki-blocki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola