Szukasz gry idealnej na długie, zimowe wieczory? Zobacz nasze cztery hity od FoxGames!

FoxGames to bogactwo gier planszowych dla najmłodszych i dla tych całkiem dorosłych. W ofercie wydawnictwa będącego częścią Grupy Wydawniczej Foksal, znajdziesz zarówno znane i doceniane na całym świecie gry jak i premiery polskich oraz zagranicznych autorów, które mają szansę stać się hitami! Dziś chcę wam pokazać cztery propozycje FoxGames, które idealnie sprawdzą się podczas długich, zimowych wieczorów i zastąpią TV i internet: FANTAZJA, ZAPLĄTANA SAWANNA, HOKUS POKUS oraz WIKINGOWIE NA POKŁAD!FANTAZJA

Jest to gra kafelkowa stworzona przez polskich autorów Marcina Podsiadło i Tomka Larka. Cała zabawa polega na odbudowaniu baśniowej krainy Fantazji, a zrobić mogą to tylko Rzeźbiarze Natury lub Inżynierowie Światła. To oni rywalizują ze sobą w rozgrywce, która przeznaczona jest tylko dla 2 osób. Budować trzeba na określonych zasadach, a to, jakie budynki będziemy stawiać ma znaczenie przy ostatecznej punktacji i wyborze zwycięzcy.

Gra dosyć trudna. Przeznaczona dla dzieci 7+, ale moim zdaniem raczej dla jeszcze starszych. Zasady są dosyć skomplikowane i trzeba się z nimi dobrze zapoznać, żeby rozgrywka przebiegała sprawnie. W moim odczuciu to gra dla wytrawnych graczy! Nie zainteresuje każdego, a na pewno nie najmłodszych milusińskich.

Link do gry: http://foxgames.pl/fantazja-2/HOKUS POKUS

To propozycja FoxGames dla młodszych dzieci i gra z gatunku błyskawicznych. Cała zabawa polega na tym, by jak najszybciej ułożyć stos magicznych przedmiotów w taki sposób, jak przedstawia to wylosowana karta. Dobra zabawa gwarantowana! A wyobraźnia milusińskich podpowie też z pewnością inne sposoby zabawy magicznymi przedmiotami (przynajmniej tak jest u nas :)).

Gra dla dzieci od 6 lat, dla 2-4 graczy, ale z pomocą dorosłych poradzą sobie i dzieci młodsze.

ZAPLĄTANA SAWANNA

Kafelki ze zwierzątkami i dwa sznurki to główne elementy tej gry. Jeden sznureczek tworzy sawannę, a drugi służy graczom do odgradzania poszczegółnych grup zwierząt zgodnie ze wskazówkami z kart badań również dołaczonych do zestawu. 

Gra początkowo wydawała mi się dosyć skomplikowana, ale szybko okazało się, że jest na tyle prosta, że z moim 5-latkiem i 9-latką spędziliśmy naprawdę niejeden ciekawy wieczór bwiąc się i poznając przy okazji afrykańskie zwierzęta.

Gra jest przeznaczona dla dzieci w wieku 6+, dla 3-5 graczy, a długość rozgrywki wynosi przeciętnie 30 minut.

Link do gry: http://foxgames.pl/zaplatana-sawanna/

WIKINGOWIE NA POKŁAD

Typowa gra startegiczna przeznaczona dla starszych dzieci i dorosłych. Cała zabawa polega na zapanowaniu nad morskimi szlakami handlowymi, przejęciu najlepszych statków i ich zaopatrzenia. Świetna grafika, fajne figurki (których mój synek używa do zabawy :)) i statki. 

Gra przeznaczona dla 2-4 graczy w wieku od 8 lat. Wymaga sporo czasu i koncentracji.

Link do gry: http://foxgames.pl/wikingowie-na-poklad/

Jak widać wśród propozycji FoxGames każdyznajdzie coś dla siebie: "Zaplątana sawanna" i "Hokus Pokus" będą ciekawą rozrywką dla młodszych dzieci, a "Fantazja" i "Wikingowie na pokład" na pewno nie zawiodą strszych i tych bardziej wytrawnych graczy!

Nie muszę chyba dodawać, że planszówki będą doskonałym pomysłem na prezenty pod choinkę!

Wszystkie gry wydała Grupa Wydawnicza Foksal, a właściwie jego część FoxGames.
Więcej o grach przeczytasz zatem na stronie internetowej: http://foxgames.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola