Klasyka literatury dziecięcej w nowym wydaniu. Książki idealne pod choinkę!

Wydawnictwa prześcigają się w wydawaniu coraz to ciekawszych i bardziej nowoczesnych książek dla dzieci. Jako miłośniczka literatury dziecięcej staram się śledzić te nowinki i wiele takich współczesnych książek znakomicie się u nas przyjęło - choćby tworczość Here Tulleta. Nie zapominam jednak o klasyce i od dawna rozglądałam się za ładnym wydaniem klasycznych baśni i poezji dziecięcej. Wreszcie trafiły do nas cztery nowości od Wydawnictwa Wilga - klasyka literatury dziecięcej w nowych wydaniach. Zobacz koniecznie, bo to idealne książki dla dzieci pod choinkę!

BAŚNIE DLA NAJMŁODSZYCH, czyli:

twarda oprawa duży format, piękne, barwne ilustracje i najbardziej znane baśnie dla dzieci. Znajduja się tu takie klasyki jak "Kot w butach" czy "Złotowłosa i trzy misie". Dzięki temu, że książka ma 4 ilustratorów, ilustracje są różnorodne i nie pozwalają się nudzić. 

Mnie osobiście nieco irytuje fakt, że baśnie bywają tutaj nieco zmienione w stosunku do oryginału, a to chyba dlatego, że autorzy tych wersji chcieli pozbawić je elementów mogących bardzo przestraszyć milusińskich. Dla przykładu Jaś i Małgosia wcale nie mają złej macochy, a tata nie wyprowadza ich za jej namową do lasu, tylko sami się gubią idąc na jagody... :). Bardzo dobra wersja dla malutkich wrażliwców!KSIĘGA BAŚNI ANDERSENA, czyli

totalna klasyka! Zarówno pod względem tekstu jak i ilustracji to wydanie jest bardziej tradycyjne niż książka powyżej. O wiele bardziej przypomina oryginalne baśnie Andersena. Rodzic czytając przenosi się do czasów własnego dzieciństwa, a dziecko poznaje niezapomniane baśnie, które wzruszają i bawią pokolenie po pokoleniu... 
KSIĘGA POLSKICH RYMOWANEK ...

...to zbiór rymowanek i które zna chyba każdy z nas! Niektórych uczyła babcia, innych mama, jeszcze inne poznawało się w szkole albo w trakcie zabawy z koleżankami i kolegami. Wyliczanki, wierszyki i dziecinne przyśpiewki, które nierozerwalnie kojarzą się z dzieciństwem. Nasze dzieci też powinny je znać! 
WIERSZE NA CZTERY PORY ROKU ...
... to poezja dla dzieci autorstwa najsłynniejszych poetów: od Tuwima, przez Brzechwę po Chotomską. Wiersze podzielono na pory roku i okazje np. kołysanki ale i tak tę książkę czyta się dzieciom od deski do deski! Bajecznie kolorowe ilustracje dopełniają całości.
Moim zdaniem biblioteczka dziecięca bez takich klasyków jak te książki jest niepełna! Co ważne, te piękne, kolorowe wydania baśni i poezji dla dzieci nie kosztują majątku (ok. 25 zł). Jeżeli nie macie jeszcze wszystkich prezentów pod choinkę, to są idealne propozycje!

Wszystkie książki zostały wydane nakładem Wydawnictwa Wilga i na stronie Grupy Wydawniczej Foksal znajdziecie więcej informacji na ich temat: https://www.gwfoksal.pl/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola