Książka, która gra i śpiewa, choć to tylko papier...

O tym, że uwielbiamy Herve Tulleta pisałam już kilkakrotnie. Kolejna jego książka "Och! Książka pełna dźwięków" nie zawiodła ani mnie, a ni dzieciaków! 


Dlaczego jest tak wyjątkowa? Przeczytaj moją recenzję i dowiedz się!Niedawno wybrałam się do Szymka do przedszkola, żeby poczytać dzieciakom książki. Szymek zażyczył sobie, żebym wzięła jego ulubione książki o Turlututu autorstwa Tulleta właśnie. I któryś już raz, czytając te książki, usłyszałam pytanie: "A tam naprawdę są jakieś przyciski? Naprawdę coś się dzieje, bo naciśnięciu na kartkę albo potrząśnięciu książką?". No cóż, niby nie... a jednak tak! Z jedną z najnowszych ksiażek Tulleta jest podobnie - jest to książka pełna dźwięków mimo, że to tylko papier! Bo te niby guziczki, te polecenia Tulleta, żeby poskakać paluszkiem, rozbić nim bąbelki albo popłakać z bohaterem książki uruchamiają najważniejszy mechanizm - WYOBRAŹNIĘ!


Za pomocą "ochów" i "achów" maluch staje się współautorem tej książki, a jednocześnie w zabawny sposób ćwiczy wymowę i zdolności manualne.Moje pociechy za nią szaleją, podobnie jak za innymi książkami Tulleta [-----> Wydawnictwo Babaryba], a ja sama lubię im ją czytać i bawić się razem z nimi - ochy i achy potrafią rozbawić do łez :).

Książeczka z typowymi dla Tulleta prostymi ilustracjami, rysowanymi jakby ręką dziecka. Utrzymana - podobnie jak bestsellerowe "Naciśnij mnie!" - w kolorach żółtym, niebieskim i czerwonym. Dla kogoś, kto spotyka się z twórczością tego autora po raz pierwszy, ta stylistyka może być nielada zaskoczeniem, ale ma ona swój niezaprzeczalny urok i bardzo podoba się dzieciakom!


Książkę można kupić tutaj: OCH! Książka pełna dźwięków, a tekst powstał w ramach mojej współpracy recenzenckiej ze wspaniałym Wydawnictwem Babaryba.Zainteresowała cię ta książka? Koniecznie przeczytaj inne recenzje [klikaj w tytuły]:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola