Książka o tym, że fajnie być innym - "Gustaw niestraszny duch".

Kocham chyba wszystkie książki dla dzieci, ale są tacy autorzy i takie wydawnictwa, które po prostu kradną moje serce! Tak właśnie jest w przypadku Guido van Genechten i Wydawnictwa Adamada! Słysząc to nazwisko i tę nazwę możecie być pewni, że macie do czynienia z książką piękną i mądrą!
Jakiś czas temu trafiła do nas kolejna już książka związana z tym duetem - "Gustaw niestraszny duch". Zobaczcie, na czym polega jej piękno i mądrość!


Gustaw to z pozoru duszek jak wszystkie inne: biały, z wielkimi oczami i umiejący latać. Jednak jest coś, co odrożnia go od jego kolegów i koleżanek. Gustaw nie potrafi straszyć! Mało tego - on wcale tego nie chce! Mówiąc kolokwialnie - nie kręci go to ;). Niestety innym duszkom trudno to zrozumieć i zaakceptować... Dochodzi do tego, że Gustaw zostaje przez nauczyciela straszenia  za karę wysłany do opuszczonej wieży. Gustaw jednak  zamiast ulec presji, nadal pozostaje sobą - przyjaznym i ciepłym duszkiem. Urządza w wieży przytulne mieszkano i oswaja czarnego kotka, który jest tak samo samotny jak on. A potem w wieży pojawiają się też inne duszki, które zaczynają coraz bardziej lubić Gustawa...

Co wyniknie z tej historii? Czy duszki zrozumieją, że Gustaw ma prawo być inny i zaakceptują to? Jak się domyślacie - tak i właśnie taki morał płynie z tej opowiastki. Guido van Genechten chce przekazać małym czytelnikom, że inność jest ... normalna i nie trzeba się jej wstydzić! To różnice czynią nas wyjątkowymi! Ważne, by je akceptować i starać się zrozumieć!


Książka jest ponadto pieknie wydana: w dużym formacie z twardą oprawą i kolorowymi ilustracjami także autorstwa Guido van Genechtena. Duszek Gustaw zachęca do czytania już z okładki, z której uśmiecha się przyjaźnie do małych czytelników. 

Książka idealna do czytania przed snem, a także jako bajka terapeutyczna w trudnych chwilach, kiedy dziecko czuje się nierozumiane i nieakceptowane w gronie rówieśników [a nie osuzkujmy się - to się niestety zdarza].


Więcej o tej książce i innych publikacjach tego autora przeczytacie na stronie Wydawnictwa Adamada:  http://www.adamada.pl/ a także w innym wpisie na blogu: TUTAJ.

I jeszcze jedno: śpieszcie się, bo do końca września na wszystkie dobre książki dla dzieci 6+ Adamada ma 40% rabatu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola