Kapitan Majtas w akcji - na kinowym ekranie i na kartach książek.

Superbohaterów jest wielu: Spiderman, Batman, Supermen... Każdy słynie z innych zdolności, niespotykanej siły i odwagi i każdy ma swoich wiernych fanów. Nikt jednak nie pobije Kapitana Majtasa w strzelaniu z ... gaci i nikt nie jest tak dobry jak on w zwalczaniu ... krwiożerczych klozetów! W sierpniu mieliśmy okazję przekonać się o tym w kinie, a krótko po obejrzeniu animacji, trfiły do nas książki o tym samym bohaterze.Kapitan Majtas wdarł się przebojem do grona superbohaterów pojawiając się na ekranach kin latem tego roku. Animacja w reżyserii Nas również przyciągnęły energetyczne i zabawne zwiastuny i wybraliśmy się do grudziądzkiego Heliosa w sierpniu. Powiem szczerze: zdania na temat bajki były w naszej czwórce podzielone.

Tacie bajka nie spodobała się wcale oprócz kilku naprawdę zabawnych scen [a trzeba wam wiedzieć, ze tata jest koneserem animacji], Szymon w połowie był tak znudzony, że zmieniał miejsca wędrując z góry na dół, moje wrażenia były typu 50/50, natomiast Julka była bajką zachwycona! Podobnie stało się z książkami od Wydawnictwa Jaguar, które wydało całą serię o przebojowym Majtasie - Julia spędziła z nimi ostatnie dwa tygodnie sierpnia zaczytując się z prawdziwą determinacją. Dlaczego z determinacją? Ano dlatego, że jak do tej pory Julkę trzeba było raczej namawiać do czytania książek - szczególnie tych z czarno-białymi ilustracjami ;).

Na serię książek o Majtasie, której autorem jest Dave Pilkey składa się sześć tytułów:

  • "Kapitan Majtas. Cudacznie zaklinowane słówka i wpisywanki - spłukiwanki"
  • "Kapitan Majtas. Oficjalny podręcznik" (z plakatem)
  • "Przygody Kapitana Majtasa. Pierwsza wielka powieść"
  • "Kapitan Majtas. Inwazja Krwiożerczych Klozetów"
  • "Kapitan Majtas: Inwazja nieprawdopodobnie Nikczemnych kucharek z kosmosu"
  • "Kapitan Majtas: Przerażający plan profesora Pofajdanka".

Powiem tak: jeśli szukacie książek edukacyjnych, z poważnym morałem, z przesłaniem, zachwycających oryginalnymi ilusracjami - to tego tutaj nie znajdziecie! Morał jest, ale raczej do poważnych nie należy, bo określić go można: KAŻDY MA PRAWO DO ŚMIECHU! Co prawda to prawda, choć humor w tych książeczkach bywa dość oryginalny, chwilami absurdalny i nie będzie on zabawny dla każdego. Dla dzieci, które w pewnym wieku śmieszy samo słowo "kupa", "klozet" czy "gacie" - będzie i to bardzo :).  
Pewnie większości moich czytelników nie muszę opowiadać fabułu filmu (i książek), ale wspomnę tylko po krótce, że główni bohaterowie Harold i George to dwóch rezolutnych chłopców, którzy uwielbiają dwie rzeczy: komiksy i psoty. W efekcie jednej z takich psot "ożywiają" bohatera swoich własnych komiksów - Kapitana Majtasa, a właściwie przemieniają w niego znienawidzonego przez wszystkich dyrektora szkoły... I tak zaczyna się prawdziwa zabawa!

"Kapitan Majtas. Cudacznie zaklinowane słówka i wpisywanki - spłukiwanki" to arcyśmieszne rozwiązywanki z kolorowymi ilustracjami.
"Kapitan Majtas. Oficjalny podręcznik" to barwna książeczka, która przybliża fabułę i bohaterów filmu. Dodatkowo w książce znajdziemy plakat.
Z kolei cztery ostatnie tytuły tworzą serię historyjek o przygodach Harolda, George'a i Kapitana Majtasa - jedna zabawniejsza od drugiej.

Reasumując powiem tak: poznanie Harolda, George'a i Kapitana Majtasa grozi nauczeniem się robienia arcyzabawnych kawałów i wybuchami niepohamowanego śmiechu! 

Jeśli nie obawiacie się zafundować tego swoim pociechom, to na stronie Wydawnictwa Jaguar znajdzieci więcej szczegółów:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola