Jeśli jesteś rodzicem i czasem czujesz się jak wrak, ta książka jest dla ciebie! #jestemwrakiem

Właśnie zostałeś rodzicem, a może jesteś nim już jakiś czas? Masz synka, córeczkę, a może jedno i drugie (albo w wersji hard czyli powyżej trójki)? Bez względu na to, jaka jest odpowiedź na te dwa pytania, odpowiedź na trzecie zawsze będzie twierdząca. Czy masz dni, że czujesz się jak wrak? TAK! Ma je każdy rodzic! To naprawdę żaden wstyd się do tego przyznać tak, jak autorka bestsellera dla wszystkich wraków... ekhm, rodziców. Przedstawiam ci alternatywny poradnik dla wyprutych rodziców "Jestem wrakiem, a to jest mój dziennik" Shannon Cullen.Otwierając tę książkę spodziewałam się ... tekstu. Morza tekstu, w którym autorka będzie pouczać młodych rodziców, jak dążyć do tego, by przestać czuć się niczym wrak. Ewentualnie nastawiłam się na pamiętnikowe wpisy świeżo upieczonej, sfrustrowanej nadmiarem obowiązków matki. Tymczasem już na drugiej stronie znalazłam ... instrukcję obsługi, która mówi, jak korzystać z książki i jeszcze, że wolno mi, matce, śmiać się, płakać albo pić wino, ale zawsze pamiętać, że "każda z tych chwil stanie się wspomnieniem [twojej] przygody z rodzicielstwem". I z każdą następną stroną uśmiechałam się coraz szerzej, bo moje rodzicielskie rozterki nagle przestały mi się wydawać tak cholernie istotne i przytłaczające! Mam ochotę powiedzieć: dzięki Shannon! ;)

W takim razie, co tak naprawdę znajdziesz w tym alternatywnym poradniku? Zobacz sama - od razu z bonusem w postaci moich dopisków ;), Droga Wypruta Matko [lub Wypruty Ojcze oczywiście]:
A oprócz tego:Quizy i łamigłówki odrywające zmęczoną rodzicielską głowę od rutyny, refleksyjne [takie pół żartem, pół serio i takie całkiem serio też] pytania, całe mnóstwo złotych myśli i miejsce na zapiski z każdego dnia - to wszystko składa się na rodzicielski dziennik autorstwa Shannon Cullen. Powiem ci, że niektóre strony po prostu rozłożyły mnie na łopatki np. ta, na której masz postawić gorącą kawę zamiast ją wypić albo ta z miejscem na próbkę papki, którą akurat tego dnia podajesz dziecku. Kocham tego typu poczucie humoru! No kocham! :)

Mimo, że moje dzieci dawno już wyrosły z pieluch, to znalazłam w tej książce nadal dużo siebie! Bo wrakiem ... tfu....rodzicem zostaje się na całe życie!

Tak naprawdę jednak najistotniejsze, co znajdziesz w tej książce to ZROZUMIENIE i DYSTANS - coś, czego potrzeba każdemu wyprutemu rodzicowi, a często tak trudno nam to znaleć u innych...


Więcej o książce na stronie Wydawnictwa MarginesyJestem wrakiem, a to jest mój dziennik
a jeśli masz ochotę zgarnąć 1 z 3 egzemplarzy, wskakuj na mojego Facebooka i baw się z nami!


Wyniki konkursu:

Martyna Piekut
Ola Ślezińska
Marta Bogusławska

Urzekły mnie wasze historie haha 😀

Zapraszam na priv lub maila:
wokoldzieciblog@gmail.comBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola