Jak ożywić dinozaura i żyrafę? Czyli niezwykła zabawa 3D z Wydawnictwem Piętka.

Ja, matka, której dzieciństwo przypadło na lata 90. minionego wieku [jak to brzmi!] poczułam się jak w filmie since fiction, kiedy po raz pierwszy zetknęłam się z Magiczną Kolorowanką i kartami Popup Cards! Zwierzęta z papierowych stron, które ożywają na twoich oczach, a ty możesz wziąć taką żyrafę albo nawet dinozaura na rękę albo nakarmić - czyż to nie brzmi niesamowcie? Taką magię daje dzieciom [i ich rodzicom!] Wydawnictwo Piętka. Zobaczcie sami!
"Magiczna kolorowanka" 3D 

Ta kolorowanka wygląda na pozór zwyczajnie: obrazki [w naszym przypadku] dinozaurów, ładne, szczegółowe, podpisane nazwami. Nic tylko brać kredki i kolorować! Szczególnie, jeśli otrzyma taką kolorowankę kilkuletni kawaler będący wielkim fanem dinozaurów i Godzilli [taki jak mój Szymon]. Kolorowanie to jednak tylko początek zabawy!

Na pierwszej stronie kolorowanki znajduje się nazwa darmowej aplikacji oraz specjalny kod, który umożliwia jej pobranie. Instalując taką aplikację poprzez Google Play albo App Store sprawimy, że pokolorowane obrazki w magiczny sposób ożyją! Wystarczy nakierować na obrazek smartfon czy tablet, wcisnąć przycisk na ekranie i ... bawić się obserwując, jak dinozaur porusza się, wydaje odgłosy i idzie tam, gdzie tylko chcemy!

Popup Card 3D

Drugim produktem do zabawy w 3D, który proponuje Wydawnictwo Piętka są karty edukacyjne - Popup Card 3D. Do Julii i Szymona trafił zestaw "Zwierzęta", ale dostępne są jeszcze "Zwierzęta morskie", "Owady", "Ptaki"  i "Dinozaury". Każdy zestaw składa się z 10 kart, na których znajdują się zwierzęta. Na jednej stronie ich sylwetki, a na drugiej garść informacji o danym stworze: waga, występowanie, długość ciała. 

Podobnie jak w przypadku "Magicznej kolorowanki" i tu dołączony jest kod dostępu do darmowej aplikacji z trójwymiarową rzeczywistością rozszerzoną, dzięki której zwierzęta "ożywają" na naszych oczach: chodzą, wydają odgłosy, jedzą... Powiem wam, że fajnie jest mieć na dłoni lwa czy hipopotama :).
Idealne dla współczesnych dzieci


Kolorowanki i karty Popup łączą w sobie tak pożądaną przez nasze wspólczesne dzieciaki elektronikę z edukacją i zabawą. Zamiast oglądać na smartfonie niezbyt mądre filmiki czy grać w głupie gry, dzieci mogą bawić się "ożywiając" własnoręcznie pokolorowane obrazki oraz zwierzaki z kart. Dzięki możliwości sterowania ruchem i dodatkowym funkcjom jak karmienie czy odgłosy zwierząt, jest to prawdziwa frajda, a jednocześnie poprzez zabawę, milusińscy zdobywają wiedzę o otaczającym świecie.

Bardzo dobre rozwiązanie, jeśli nie chcemy odcinać dzieci od zdobyczy cywilizacji, lecz jednocześnie pragniemy, aby korzystały z nich mądrze!
Więcej o serii produktów edukacyjnych dla dzieci 3D znajdziecie na stronie Wydawnictwa Piętka:http://www.mapy.com.pl/ , we współpracy z którym powstał ten wpis.

Polecam z czystym sumieniem!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola