Bruliony pełne zabaw nie tylko dla dzieci!

Pamiętasz grę w gumę albo w klasy? Albo te emocje, jak strzelało się w statki? A grę w szubienicę, pamiętasz? Jeśli nie, to te książki sprawią, że sobie przypomnisz i zechcesz znów pobawić się tak fajnie jak kiedyś razem ze swoimi dziećmi! A jeśli tak, to znajdziesz tu jeszcze wiele innych zabaw, które były hitami 20 i więcej lat temu! Przedstawiam ci "Bruliony zabaw" od Wydawnictwa Wilga!


Już sam wygląd tej serii książek budzi wspomnienia, prawda? Okladki stylizowane na stare zeszyty, z płótnem na grzbietach i rysunkami rysowanymi jakby ręką dziecka. Od razu przypominają się wczesne lata szkoły podstawowej! A kiedy otworzysz, któryś z brulionów ... nie powstrzymasz uśmiechu! 

"Państwa i miasta", "Smok", "Chłopek", "Klasy", "Statki" - to tylko niektóre z zabaw przedstawione w tych książko - zeszytach. Znajdziesz tu nie tylko zasady gier [a niektóre rzeczywiście trzeba sobie przypomnieć], ale też strony z perforacją umożliwiającą ich wyrywanie. Wystarczy wyrwać kartkę dajmy na to z tabelką do gry w "Państwa i miasta" no i ... grać!


Na serię brulionów zabaw składają się trzy części:


  • "Brulion zabaw dla każdego",
  • "Brulion zabaw podwórkowych"
  • "Brulion zabaw w podróży".

Każdy brulion to  cała masa zabawy jak za dawnych lat! U nas najpierw było opowiadanie i setki pytań na temat mojego i taty dzieciństwa: a czy w to grałaś? a czemu to się tak nazywa? a kupisz mi gumę do skakania [kupiłam!]? A później zabawa! Najfajniej chyba było przypomnieć sobie kultową grę "Smok" [chociaż u nas sie tak nie nazywała]. Grałyśmy z Julką i babcią i śmiechu było aż do bólu brzucha! Kartki mam schowane na pamiątkę :). Dziadek natomiast okazał się specjalistą od rysowania patykiem klas i "Chłopka" oraz od gry w statki. 

Świetną pozycją na dłuższe i krótsze podróże jest część III brulionów "Brulion zabaw w podróży". Zabawne, proste gry [takie jak "Kółko i krzyżyk") idealnie nadają się do rozwiązywania podczas jazdy samochodem (co możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej), pociągiem czy innym środkiem komunikacji, ale też jako urozmaicenie pikniku, wycieczki czy biwaku. Świetne jest to, że gry i zabawy są tak dobrane, że można rozwiązywać je w pojedynkę jak i w towarzystwie!

W dobie smartfonów tabletów i Cartonn Network propozycje zabaw zawarte w tych uroczych wręcz brulionach są naprawdę warte uwagi i pokazania dzieciom!


Naszą zabawę z brulionami możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach:Polecam wam serdecznie tę serię książek!


Mogę zapewnić, że zagwarantują dobrą zabawę nie tylko dzieciom, ale i dorosłym, bo przecież uwielbiay wracać do lat dzieciństwa, prawda ;)?

Więcej o książkach przeczytacie na stronie Grupy Wydawniczej Foksal: 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola