Bajeczki Pioseneczki, czyli muzyka, która bawi i uczy.

Pamiętasz z dzieciństwa piosenki Fasolek? Śpiewałaś z mamą "Ogórka" i "Mydło wszystko umyje"? Ja szczególnie pamiętam piosenkę "Fantazja" i klip do niej oglądany na pierwszym, kolorowym telewizorze marki Samsung. Teraz jakoś niewiele słychać muzyki typowo dziecięcej, dlatego cieszę się, że powstał projekt Bajeczki Pioseneczki, który wraca do najcenniejszych tradycji muzyki dla dzieci - uczy przez zabawę. Bajeczki Pioseneczki to projekt Wytwórni Muzycznej MTJ. Księżniczka Julia i Smok Janusz na kanale YouTube bawią i uczą najmłodszych poprzez muzykę. Na kanale Bajeczki Pioseneczki znajdziesz piosenki do tańca i do zasypiania, karaoke, konkursy i wiele innych atrakcji!


"Hej! hej! :D Tu Księżniczka Julia i Smok Janusz! 
Nareszcie możemy się Wam pokazać!
Jeszcze nas nie znacie, ale my już wiemy o Was naprawdę wiele! Na przykład jakie piosenki lubicie najbardziej, przy których zasypiacie, a które są najlepsze do urządzenia domowej dyskoteki, a nawet wiemy, przy których najszybciej posprzątacie pokój i umyjecie zęby :). 
Tak, tak... Uwielbiamy muzykę tak jak Wy! Śpiewamy mnóstwo piosenek, bawimy się przy nich najlepiej. Chcecie pobawić się z nami?

Piosenki, kołysanki, bajki, karaoke, konkursy i zabawy - każdy z Was znajdzie coś dla siebie.
Nie zapomnimy również o rodzicach :)))
Muzyka przecież łagodzi obyczaje... i koi nerwy.

Mamy dla Was przygotowaną masę niespodzianek i dużo dobrej zabawy! :D

W każdą środę opowiemy i zaśpiewamy Wam nową piosenkę.
Zaglądajcie do nas też w poniedziałki i piątki po nowe niespodzianki!

Już się nie możemy Was doczekać! :DD"

Oprócz kanału na YouTube dostępne są również fizyczne płyty z piosenkami. W nasze ręce trafiły dwie: "Piosenki mądrych dzieci" i "Piosenki zdrowych dzieci" w wykonaniu Małej Orkiestry Dni Naszych. [Płyty były również do zdobycia w konkursie, który niedawno odbywał się na Facebooku]. 


Powiem szczerze, że piosenki podbiły nasze serca od pierwszego przesłuchania - zarówno moje jak i dzieci! W natłoku bezwartościowych kreskówek i właściwie braku ciekawych propozycji muzycznych dla najmłodszych propozycje Małej Orkiestry Dni Naszych zasługują na uwagę zarówno dzieci, rodziców jak i nauczycieli czy przedszkolanek.

Piosenki bez nadęcia przekazują dzieciakom ważne życiowe prawdy, dotykają problemów współczesnych takich jak gry komputerowe czy wirtualne znajomości, niosą przesłanie prozdrowotne. Bardzo spodobała się nam "Piosenka o straconym czasie", która przekonuje do zabaw na podwórku, "Piosenka o prawach dziecka" czy "Piosenka o pomaganiu ludziom". 

Utwory łatwo wpadają w ucho i trafiają do dzieci, dzięki prostemu, typowo dziecięcemu językowi. Julka i Szymek śpiewali razem z dziećmi z zespołu, a co więcej rozmawiali o tym, co śpiewają mali wykonawcy! Świetne jest to, że rzeczywiście przesłanie trafia do dzieciaków i dostrzegają sytuacje z własnego życia w utworach!
Muzyka - jak wiadomo nie od dziś - łagodzi obyczaje. A oprócz tego może i bawić i uczyć, dlatego warto oswajać z nią dzieci i szukać dla nich naprawdę wartościowych piosenek!


Projekt Bajeczki Pioseneczki to doskonałe źródło wartościowej muzyki dla dzieci, która z pewnością najmłodszych nie znudzi, a z łatwością trafi do nich z ważnym przekazem przy okazji bawiąc!

Inicjatywę popierają m.in. TVP ABC, Rzecznik Praw Dziecka, czasdzieci.pl miastodzieci.pl i lokalne rozgłośnie radiowe.Zaglądajcie koniecznie na kanał YouTube: Bajeczki Pioseneczki!2 komentarze:

  1. Zdecydowanie cos dla mojej siostrzenicy!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja w dzieciństwie uwielbiałam śpiewać z siostra piosenki Fasolek.Nagrywalysmy się na kasetę magnetofonową 😉chętnie bym sobie to teraz odsłuchała 😉 dzięki za polecenie płyty bo my z dziećmi słuchamy w aucie takich piosenek 😊

    OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola