Ulubiony bohater Szymona powraca - "Turlututu. Magiczne przygody" Herve Tullet.

Fikuśny i wcale nieładny ludzik z okiem zamiast głowy podbił serce mojego synka od pierwszego wejrzenia! Zupełnie się tego nie spodziewałam! Takie to niby nic nadzwyczajnego - kilka kresek - ot i tyle. Wystarczy jednak już pierwsza strona jakiejkolwiek z przygód Turlututu, żeby go pokochać... "Cześć! Nazywam się Turlututu! A ty jak masz na imię? Jestem bohaterem tej książki i przyleciałem do ciebie z bardzo, bardzo daleka. Chcesz zobaczyć moją planetę?"

... i oko, które uśmiecha się bardziej niż niejedna buzia, a do tego długi paluch wycelowany w bajecznie kolorową przestrzeń kosmiczną. 

Które dziecko odmówi takiemu zaproszeniu :)? Na kolejnych stronach książki Turlututu a to potrzebuje pomocy małego czytelnika, a to ma dla niego różne magiczne zadania, a to zabawne  niespodzianki.

Trzeba klaskać, śpiewać, wypowiadać zaklęcia, śpiewać i robić inne zaskakujące rzeczy, o które prosi Turlututu. Oprócz tego, że jest to świetna zabawa, to także doskonałe ćwiczenia wymowy, rytmiki i motoryki. 

Jeśli spodziewasz się, że te proste, malowane jakby dziecięcą ręką rysunki i krótkie opowiastki nic nie wniosą do rozwoju twojego dziecka, to bardzo się mylisz!

Aż dziw bierze, jak wiele można zawrzeć w tak prostej formie literackiej, jaką proponuje dzieciom Tullet! A co najistotniejsze niesamowicie przemawia ona do najmłodszych!

"Turlututu. Magiczne przygody" to kolejny dowód na to, że ten rodzaj literatury dla najmłodszych, który proponuje Herve Tullet ma wielką moc!

Dzieci uwielbiają być angażowane w tworzenie historii, a nie tylko być biernymi czytelnikami albo słuchaczami! Książki Tulleta sprawiają, że mali czytelnicy nie tylko są zainteresowani opowieścią, uczą się z niej, bawią się, ale też a może przede wszystkim CZUJĄ SIĘ WAŻNE! 

***

Nie znasz jeszcze Turlututu? Przeczytaj recenzje innych części:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola