Memo Kwiaty Polne - zabawa i edukacja w pięknej formie.

Każdy z nas zna popularną grę w memory, czyli najprościej mówiąc zapamiętywanie. Odwraca się kolorowe kartoniki i próbuje odszukać zapamiętane wcześniej pary. 
JACOBSONY stworzyły jednak wyjątkową serię tych gier edukacyjnych: "Świat wokół nas", która została nagrodzona w 2014 roku jako Zabawka Przyjazna Dziecku. Co takiego wyjątkowego jest w tych grach typu memo? Świat wokół nas

Seria "Świat wokół nas" to gry memory o tematyce przyrodniczej. Ich twórcy Kasia i Kuba Jacobson zainspirowani bliskim sąsiedztwem Kampinoskiego Parku Narodowego i obserwacjami dzieci, które niewiele wiedzą o rodzimej przyrodzie, postanowili stworzyć coś, co bawiąc, będzie jednocześnie przybliżać dzieciom otaczający je świat. Tak właśnie powstały gry memo z ilustracjami polskich ptaków, owadów, grzybów, ryb, kwiatów polnych, a ostatnio i ssaków.Memo "Kwiaty polne"


W nasze ręce trafiły "Kwiaty polne". W małym pudełeczku kryje się aż 40 kartoników przedstawiających 20 gatunków kwiatów. Piękne, szczegółowe ilustracje oddają rzeczywisty wygląd kwiatów, a każdy kartonik podpisany jest też pełną nazwą. Znajdziesz tu wraz z dzieckiem chabra bławatka, dziurawiec zwyczajny, koniczynę łąkową czy krwawnik pospolity.

Przyznam szczerze, ze mimo, iż od urodzenia mieszkam na wsi, nie wszystkie polne kwiaty znałam z pełnej nazwy [często myli się nazwy zwyczajowe z tymi faktycznymi]. Dzięki tej grze podnosi się poziom wiedzy nie tylko dzieci, ale i dorosłych. I to przez zabawę!
Dlaczego warto grać w "Kwiaty polne"?


Memory "Kwiaty polne" posiadają zalety zwyczajnej gry w memo, czyli rozwijają pamięć i koncentrację,  Są też okazją do odnajdywania frajdy w zdrowej rywalizacji. Wspólne czy to rodzinne czy w grupie rówieśniczej granie w memory wspiera również budowanie więzi. 

Gra autorstwa Jacobsonów, jak i pozostałe gry z serii "Świat wokół nas" ma jednak jeszcze tę zaletę, że poszerza wiedzę o otaczającym świecie, a nauka przez zabawę 


Gramy z przyjemnością, a dodatkową rozrywką jest dla Julki i Szymona bieganie po ogrodzie i łące i szukanie takich samych kwiatów jak te na kartonikach gry.


A co ty, Drogi Rodzicu,  myślisz o takim połączeniu nauki i zabawy? 


Więcej o memo "Kwiaty polne. Świat wokół nas" przeczytacie na stronie: Kwiaty polne. Świat wokół nas.

10 komentarzy:

 1. Moja córka lubi memo, ja z nią przegrywam, ale za to uwielbiam kwiaty, więc w te memo może chętnie bym z nia grałą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiola Skawinska8 maja 2017 08:33

  Bardzo fajne to.memo, zwłaszcza że jesteśmy na etapie poznawania roślin itp :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mardzo fajnie wygląda to memo, super zabawa i nauka w jednym.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super dzieciaczki8 maja 2017 08:54

  Zupełnie się na kwiatach nie znam, więc by mi się przydała taka gra.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajna propozycja dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 6. Niby zwyczajne memo, a jednak te kwiaty zachwycają <3

  OdpowiedzUsuń
 7. naszebabelkowo.blogspot.com8 maja 2017 16:19

  Najlepsze są właśnie takie gry - które nie tylko bawią, ale i edukują :) Dobrze jest uczyć dziecko szacunku do przyrody od najmłodszych lat.

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam polne kwiaty, więc bardzo mi się to podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Aneta Skierkowska8 maja 2017 22:05

  Rewelacja!

  OdpowiedzUsuń
 10. Fantastyczna nauka przez zabawę ;)

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola