TOP 10 polskich piosenek świątecznych.

Są klasyczne kolędy. Są coraz modniejsze w Polsce zagraniczne piosenki świąteczne. I są przepiękne świąteczne utwory polskich wykonawców. I ja uwielbiam wszystkie! Dzisiaj mam dla ciebie mój TOP 10 bożonarodzeniowych piosenek śpiewanych przez polskich artystów. Włącz sobie podczas świątecznych porządków i pichcenia, posłuchaj w czasie ubierania choinki, pośpiewaj z dziećmi i mężem! Przypomnij sobie najpiękniejsze, polskie piosenki o Świętach! 
10. Varius Manx - Hej ludzie, idą Święta!Buduje świąteczny nastrój. Dla mnie doskonała na początek - na przykład na dziś, 12 dni przed Wigilią.

9. DeSu - Kto wie czy za rogiemKolejna piosenka, która kojarzy mi się z dzieciństwem. Ten anioł z Bogiem gdzieś za rogiem - dziecięca wyobraźnia pracowała na zdwojonych obrotach w świąteczny czas!

8. Edyta Górniak i Krzysztof Antkowiak - Pada śniegSubtelna, klimatyczna, sprawia, że przypomina mi się dzieciństwo i wypatrywanie pierwszej gwiazdki przez okno...

7. Majka Jeżowska i De Mono - Chcę z tobą spędzić ŚwiętaW świątecznym klimacie o miłości. Mnie przypomina się zeszłoroczne czekanie na Grześka, który jechał do domu na Święta ponad 800 km... W tym roku już tak naprawdę razem. 

6. Eleni - Lulaj Go Matko, lulajNie ma chyba matki, której nie wzruszyłby ten utwór...

5. Andrzej Piaseczny - Kolęda dwóch serc
Polska wersja "Last Christmas". Jak dla mnie w niczym nie ustępuje oryginałowi. Głos Piaska uwielbiam.

4. Beata Rybotycka / Zbigniew Preisner - Kolęda dla nieobecnych

Poruszająca. Każdy z nas za kimś w te Święta zatęskni, za kimś, kto nie może po prostu przyjechać czy napisać esemesa. We mnie ta piosenka wywołuje łzy smutku (choć wiem, że powinna dawać otuchę) i chyba tylko dlatego nie jest na pierwszym miejscu,

3.  Skaldowie - Z kopyta kulig rwieSłuchając tej piosenki chce się tańczyć, śpiewać, wsiąść na sanki jak w dzieciństwie! Dla mnie oddaje całą radość Świąt!


2. Czerwone Gitary - jest taki dzieńKlasyk. Ponadczasowy. A głos Seweryna Krajewskiego kocham.

1. Eleni - Maleńka przyszła miłość
Wzruszenie do łez. Rzadko kiedy piosenka wywołuje we mnie aż takie emocje jak ta. Po prostu. I za słowa, i za piękny głos Eleni. Mój numer 1.Jak ci się podoba moja lista? Co dorzucisz od siebie :)?

3 komentarze:

  1. wszystkie znam i nie wiem która najlepsza.. Wszystkie w tym okresie są piękne:) do listy dodał bym jeszcze piosenkę Kayah, ale tytułu za cholerę sobie nie przypomnę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Połowy nie znam, ale "jest taki dzień" to zdecydowanie kultowy kawałek :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Numer cztery wygrał wszystko, idealny kawałek.

    OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola