Kapitalne łamigłówki i zagadki od Kapitana Nauki - zabawa zawsze pod ręką!

Twoje dziecko lubi gry i zabawy logiczne? Dzięki nowym propozycjom Kapitana Nauki może mieć je zawsze pod ręką. "Kapitalne zagadki" i "Kapitalne łamigłówki" to niewielkie książeczki pełne gier i zabaw, które twoja pociecha może mieć zawsze przy sobie. idealny pomysł na długą podróż czy czekanie w kolejce!"Kapitalne zagadki" i "Kapitalne łamigłówki" to nowe produkty w bogatej ofercie Kapitana Nauki (Wydawnictwo Edgard) Zarówno jeden jak i drugi produkt znajdziesz w czterech wariantach odpowiadających przedziałom wiekowym: 4-5 lat, 5-6 lat, 6-7 lat i 7-8 lat. 

W małych, kartonowych pudełeczkach zamknięte są spięte sprężynkami książeczki wypełnione zagadkami i łamigłówkami. I tak w wersji "Kapitalne łamigłówki"  są m.in.  sudoku, labirynty, szyfry, historyjki obrazkowe, a w "Kapitalnych zagadkach" znajdują się m.in obrazki, pomiędzy którymi należy poszukać różnic, ciągi ilustracji z niepasującymi elementami, "puzzle". Stopień trudności poszczególnych zadań zależy od przedziału wiekowego. 

Julka ma "Kapitalne łamigłówki" dla 7 - 8 latków, a Szymon "Kapitalne zagadki" dla 4-5 latków i muszę przyznać, że zadania są skonstruowane idealnie do ich wieku i możliwości. Szymek uwielbia szukanie różnic na obrazkach, a taka zabawa jest doskonałym ćwiczeniem spostrzegawczości i koncentracji! Julia z kolei bardzo lubi labirynty i to głównie na nich koncentruje się w książeczkach. Sudoku jest dla niej czymś nowym, ale sposób rozwiązywania go ją interesuje, więc uczymy się tego wspólnie. Szymek "podkrada" też zestaw Julki, bo bardzo podobają mu się labirynty. Czasem potrzebuje mojej pomocy w dotarciu do celu, a czasem radzi sobie sam, mimo wyższego poziomu trudności.

Dzięki niewielkim rozmiarom książeczki są bardzo poręczne  bez kłopotu zmieszczą się do maminej torebki, schowka samochodowego czy nawet do kieszeni, a dzięki temu umilą podróż czy czas oczekiwania w kolejce!

Wszystkie książeczki z zadaniami ilustrowane są przez wybitnych polskich ilustratorów: Annę Kleszczewską, Paulinę Zbylut, Ewę O'Neill. Obrazki są kolorowe, zabawne i pobudzają wyobraźnię.
Wpis powstał we współpracy z Kapitanem Nauką, a więcej o "Kapitalnych łamigłówkach" i "Kapitalnych zagadkach" przeczytasz pod linkiem: http://kapitannauka.pl/kapitalne/1 komentarz:

  1. Mój syn swego czasu bardzo lubił takie łamigłówki i labirynty, a teraz kompletnie przestały go interesować.

    OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola